GALERIE Štěně retrívra

Pejsek s ROVNÁTKY: Roztomilý chlupáč okouzlil internet!

Pejsek s rovnátky
Zdroj: facebook.com
Téma:
pes

Tohle štěně okouzlilo internet! Wesley dostal rovnátka, protože nemohl úplně zavřít svoji pusu ani pořádně jíst. Fotku po zákroku sdílela na Facebooku veterinární klinika v Michiganu, na níž byl malý retrívr operován.

Wesley se narodil před šesti měsíci a až do minulého týdne byl obyčejným štěnětem. Teď je hvězdou internetu! Malého retrívra totiž začaly trápit problémy se zuby, nemohl úplně zavřít pusu ani pořádně jíst, a dostal proto rovnátka.

 

"Když mu začaly růst dospělé zuby, všimli jsme si, že jsou úplně křivé," popsala jeho majitelka Molly Moorová pro portál Buzzfeed. "Nehrál si se svými hračkami a rychle ztrácel váhu. Hrozně jsem se o něj bála! Museli jsme něco udělat, aby ho nic nebolelo a mohl prožít šťastný štěněčí život," dodala.

 

Štěně proto vzala za svým otcem, který pracuje na veterinární klinice v americkém Spring Lake. Jim Moore se totiž specializuje na zubní lékařství. Ano, zubař pro zvířata opravdu existuje! Roztomilý retrívr podstoupil operaci, při které mu rovnátka navrtali.

 

GALERIE: Pejsek s rovnátky

1
/
6
Zdroj: facebook.com, Harborfront Hospital for Animals
Pejsek s rovnátky - 1

 

"Pro zvířata jsou rovnátka neobvyklou metodou, ale opravdu jim mohou pomoct. Nedáváme jim je proto, aby byli hezčí, ale abychom je zbavili bolesti nebo zuby upravili tak, jak mají být," uvedl doktor Moore pro Buzzfeed. Wesley trpěl nemocí, která se nazývá "malokluze", jinými slovy nesprávný skus.

 

 

Veterinární klinika Harborfront nahrála fotky Wesleyho s rovnátky na Facebook. Okamžitě se staly hitem, roztomilá fotografie psího úsměvu okouzlila statisíce lidí. Samotný příspěvek se líbí téměř 300 tisícům uživatelů, dalších 300 tisíc lidí ho sdílelo dál.

 

Wesley bude muset rovnátka nosit jen několik týdnů, než se mu rostoucí zuby srovnají. "Je s těmi rovnátky tak roztomilý! Zjevně mu to vůbec nevadí," uzavřela Molly.
 

epa TN.cz