stádo z nemocnice

Pejskař nechal proběhnout psa. Ten zadávil 7 muflončat v Praze

Zadávené muflonče z krčské nemocnice
Zdroj: facebook
Zadávené muflonče z krčské nemocnice
Téma:

Děsivou scénu objevili přímo v areálu nemocnice v Krči pracovníci Lesů hlavního města. Našli tam sedm uštvaných a zadávených muflončat ze stáda obdivovaného a oblíbeného Pražany i pacienty nemocnice. Mláďata zabil volně pobíhající pes.

Mufloní stádo v areálu Thomayerovy nemocnice v Krči patří k oblíbeným atrakcím tohoto koutu metropole. Do nemocnice se mufloní stádo začalo vydávat už před lety a zvykli si na to jak mufloni, tak lidé. Klidná zvířata se beze strachu pasou mezi lidmi, pavilony, parkovými cestičkami a klidně vedle lidí na lavičce.

 

Není divu, že mufloni jsou mezi pacienty, personálem nemocnice, místními i návštěvníky oblíbenou raritou. Pochvaluje si je i vedení nemocnice a některá její oddělení dokonce muflony aktivně využívají při léčbě. Je to například oddělení dětské psychiatrie.

 

 

I když si zvířata od lidí drží malý ostražitý odstup, nebojí se jich a důkazem symbiózy lidí s muflony může být i to, že samice chodí pravidelně rodit pod okna nemocnice. Bylo tomu tak i toto jaro, protože mufloni se v nemocnici zřejmě cítí bezpečně.

 

 

Právě tato důvěra teď dostala trhlinu a stála život sedm malých muflončat. O víkendu před Velikonocemi je v nemocnici zadávil volně pobíhající pes. Oznámili to zaměstnanci Lesů hl. m. Prahy s apelem na pejskaře, kteří do areálu nemocnice vodí své psy a venčí je tam bez vodítka.

 

"Pes, kterého jeho pán nemá pod kontrolou, může v přírodě způsobit obrovskou a hlavně naprosto zbytečnou škodu. Mláďata před jeho zuby nedokážou utéct a střet se psem pro ně obvykle končí tragicky. Tak skončil i krátký život sedmi muflončat ze stáda muflonů, které žije na kraji Kunratického lesa v areálu Thomayerovy nemocnice. O víkendu před Velikonocemi muflončata uhnal a zakousl právě volně pobíhající pes," píše se na facebookovém profilu Lesů hl. m. Prahy.

 

 

"Proto prosíme všechny Pražany a zejména pejskaře, aby byli k pražské přírodě a k jejím novým přírůstkům ohleduplní. Své psy, prosíme, mějte při procházkách na vodítku a nenechte je volně pobíhat po okolí, kde živočichové právě vyvádějí své mladé. Apelujeme na všechny pejskaře, aby si vážili nejen svého psa, ale také ostatních zvířat, pro něž je Praha domovem, a nezapomínali na ně ani při venčení svého psího parťáka. Děkujeme," dodali pracovníci ke smutným fotkám mrtvých mláďat.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ŠOKUJÍCÍ ZÁBĚRY: Děti spadly ke gorilám i v minulosti! Nikdo ale po zvířatech nestřílel

Máte podezření, že vaší rodině šéfuje pes?

tn.cz / gar