důležité varování

Pejskaři, pozor! Policie našla nové návnady s velmi silným jedem

Téma:
pes

Otrávené návnady určené zřejmě psům se objevily v lokalitě Čtyři Dvory v Českých Budějovicích. Jedná se zřejmě o jed na myši. Policie teď varuje všechny majitele psů, aby byli při venčení ve střehu. Za posledních deset let policie řešila už několik takových případů.

Silný jed k hubení myší a potkanů schovaný v uzenině na poslední chvíli vytrhla majitelka svému psovi, který návnadu našel na zahradě. Nebýt jejího pohotového zásahu, pes by zřejmě zemřel. Případ už řeší policie.

 

"Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat ve stádiu pokusu," sdělila mluvčí policie Lenka Krausová.

 

Jedná se o lokalitu Čtyři Dvory v Českých Budějovicích. Před časem se ale objevil jed i na Starém Městě nebo na Hlubocku. V této lokalitě se přitom otrávená návnada pro psy neobjevila poprvé. Policie řešila za posledních deset let už dvanáct případů.

 

 

V minulosti pitevní nález z krajské veterinární správy potvrdil, že psi uhynuli na otravu jedem na hlodavce. V Českých Budějovicích se ale objevil už i případ, kdy napínáčky v uzenině rozdrásaly střeva psa.

 

"Pokud jsme bezprostředně svědky, že pes pozře něco podezřelého, tak určitě je lepší hned kontaktovat svého veterinárního lékaře a jet za ním. Pokud ta péče není dostupná, tak je možné pokusit se třeba vyvolat zranění," řekl veterinář Jaroslav Křížek.

 

Odhalit a hlavně usvědčit viníka v takových případech není vůbec snadné. Za poslední dva roky stanuli před soudem dva podezřelí.

Související témata:
Michaela Klárová / lud TN.cz