Volby 2020

Pekarová Adamová chce spojit síly. Ale ne s SPD, komunisty a Trikolórou

Bára Divišová
Bára Divišová, Zdeněk Drgáč
Publikováno 7. 9. 2020

Češi jdou už za měsíc k senátním a krajským volbám. V předvolební debatě v pondělí s moderátorkou Bárou Divišovou mluvila předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová.

Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) byla pondělím hostem předvolební debaty televize Nova. V čele TOP 09 je od roku 2019. Moderátorka Bára Divišová postupně zpovídá všechny předsedy parlamentních stran.

 

Pekarová Adamová v debatě odmítla povolební koalici v krajském zastupitelstvu s SPD, Trikolórou a komunisty. Smůlu by mělo zřejmě i ANO. "Preference je nepustiti je do koalice," řekla. Připustila ale možnost spolupráce v případě, že by nebyla jiná možnost.

 

V každém kraji jde TOP 09 do voleb na společné kandidátce s nějakou stranou. "Síly se mají spojovat, ne tříštit," prohlásila Pekarová Adamová. Mimo Jihomoravský kraj také nemá TOP 09 na kandidátce žádné první místo. "Jde nám o kvalitu, nikoliv o funkce. Jsme konstruktivní," vysvětlila předsedkyně.

 

Krajské a senátní volby proběhnou 2. a 3. října. Do krajských zastupitelstev kandiduje téměř 10 tisíc lidí ve všech krajích s výjimkou Prahy. Do Senátu vybírají zákonodárce voliči ve třetině volebních obvodů.

Podívejte se na reportáž z Televizních novin:

Předchozí debaty:

rod TN.cz