Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 4.8. 2018 11:30
galerie střídání turistů

Pekelná sobota na chorvatských dálnicích. Kolona měla až 27 km

Kolony na dálnici v Chorvatsku - Lučko
Zdroj: hak.hr

Cesta k Jadranu se v sobotu dopoledne změnila v nekonečné čekání v kolonách. Tisíce aut stojí a popojíždějí zejména na dálnici A1 Záhřeb – Split.

Chorvatský automotoklub varuje, že velkou trpělivostí se musí vybavit řidiči na dálnici A6 do Rijeky a dalších frekventovaných cestách. Ve směru na Split je před tunelem Sveti Rok kolona dlouhá asi 27 kilometrů.

 

Sobota je dnem, kdy se na chorvatských plážích střídají turnusy turistů. Na dálnicích se tak už od rána tvoří dlouhé kolony vozidel. Nejfrekventovanější cestou je dálnice A2 od slovinských hranic do Záhřebu a pak pokračující A1 ze Záhřebu do Splitu podél pobřeží. Kolona u hraničního přechodu Macelj má asi 3 kilometry.

 

 

Velké komplikace způsobuje také silný vítr na dálnici A1 mezi Maslenicou a Svetim Rokem a také na dálnici A6 do Rijeky. Mlha leží na dálnici A1 u Karlovace. Na státní silnici DC8 u Senji je kvůli větru zakázán vjezd pro patrové autobusy, motocykly a vozidla s přívěsy.

 

16

GALERIE: Kolony na chorvatských dálnicích 4.8.2018

Zdroj: hak.hr

Kolony na dálnicích v Chorvatsku - 1

Hodnocení:

 

Nejhorší situace je aktuálně podle Chorvatského automotoklubu HAK u tunelu Sveti Rok a pokračující cestě na Zadar. Kolona zde i kvůli nehodě v tunelu dosahuje až 27 kilometrů. Automotoklub dopravní informace průběžně aktualizuje na svých webových stránkách.

TN.cz