Rekordní teploty

Peklo v Chorvatsku: Udeří největší vedra za posledních sto let!

Horko
Zdroj: Profimedia
Na některých místech Chorvatska bude až 40 stupňů - ilustrační foto
Téma:

Turisty v Chorvatsku čeká doslova peklo. V některých částech země bude nejtepleji za posledních sto let! Třeba v Dalmácii by měly teploty šplhat až ke čtyřicítce. Před horkem už varoval chorvatský hydrometeorologický ústav.

Pokud se chystáte na dovolenou v Chorvatsku, připravte se na pořádná vedra. O víkendu budou na některých místech panovat nejvyšší teploty za posledních sto let, upozornil chorvatský Státní hydrometeorologický ústav. Píše o tom portál tvnoviny.sk.

 

Nejméně třicet stupňů bude na celém území Chorvatska. Na většině míst bude ještě tepleji, teploměr ukáže kolem 35 stupňů a někde dokonce teploty vyšplhají až ke čtyřicítce.

 

Rekordní horka předpovídají meteorologové na Středním Jadranu i v dalších dnech. Nejvíce tropické teploty zasáhnou chorvatské vnitrozemí, teploty nad 35 stupňů očekávají ale i v Bosně a Hercegovině nebo Itálii.

 

 

Teplé by měly být i noci, hlavně v oblasti Jadranu. Teplota vzduchu tam na mnoha místech neklesne pod 24 stupňů, to platí i pro teplotu vody v moři.

 

Meteorologové varovali, že vlna veder může negativně ovlivnit zdravotní stav obyvatel i turistů. Přes poledne by neměli lidé vycházet ze svých domovů a pohyb na slunci omezit i přes den. Důležité je dodržovat pitný režim.

epa TN.cz