problémy na hranicích

Pendleři na hranicích předkládají falešná potvrzení, policie je vrací zpět

Hlídky na německých hranicích
Zdroj: Profimedia
Ilustrační fotografie
Michaela Klárová
Michaela Klárová, Petra Štrunc Nevařilová
18.2. 2021 11:13
Téma:

Policie varuje před podvodníky, kteří za peníze nabízejí pendlerům falešné registrace pro vstup na německé území. Desítky Čechů se už musely z hranic vrátit.

Němečtí policisté se s falešnými registracemi pro vstup do Německa setkali už na téměř všech otevřených hraničních přechodech z Česka. Ti, kteří falešné dokumenty předložili, absolutně netušili, že mají v ruce potvrzení, které je k ničemu. Digitální registraci pro vstup do Německa prý koupili na webu s německou koncovkou, tedy - DE.

 

 

Před falešným registračním formulářem varovali v úterý i čeští policisté. "Na žádost policejních orgánů SRN upozorňujeme na výskyt falešných internetových účtů, které nabízejí za úplatu 25 eur elektronickou registraci cestujících na vstupu do SRN," uvedla Policie ČR na svém twitterovém účtu. Oficiální registrace je přitom zdarma.

 


Němečtí policisté řidiče s falešným potvrzením na hranicích vrací zpátky. První případy se objevily na Ústecku, teď i v jižních Čechách. Policie proto apeluje na lidi mířící do Německa, kteří kromě negativního testu na covid-19 potřebují i digitální registraci, aby opravdu dávali pozor, na jaké stránky vstupují.


Čeští pendleři navíc budou od pátku muset v Německu předkládat při hraničních kontrolách i potvrzení o důležitosti své profese, a to jak v Sasku, tak i v Bavorsku.

 

 

TN.cz