Ostře sledovaný proces

Perný rok: Terezu H. chytili s kufrem drog přesně před rokem!

Tereza zadržená v Pákistánu
Zdroj: Lahore News, Facebook
Téma:

Přesně před rokem zadrželi Pákistánci na letišti v Láhauru těsně před nástupem do letadla mladou Česku Terezu H. V jejím kufru pak objevili skoro deset kilo drog. Proces, který je kromě Česka ostře sledovaný i přímo v Pákistánu, se (snad) pomalu chýlí ke konci.

Před pár dny se navíc změnil soudce, takže se očekávalo, že se vleklý proces ještě natáhne. Jenže se zdá, že opak je pravdou - podle agentury AP je totiž v podstatě "hotovo" a verdikt by měl padnout do konce měsíce. Další stání je podle dostupných informací naplánované na zítřek.

 

Informaci o konci soudu ovšem popírá české ministerstvo zahraničí. "Je pravda, že se vše chýlí ke konci, ale hlavní líčení rozhodně neskončilo, stále pokračuje. Je předčasné spekulovat, kdy verdikt padne. Moudřejší snad budeme po pátečním stání," řekl TN.cz ve středu odpoledne mluvčí resortu Michal Bucháček.

 

 

Záběry pohledné blondýnky, kterak s hlavou v dlaních sedí na tmavé sedačce a hořekuje: "Ježíš, on mě zabije!", obletěly před rokem nejen Česko, ale i značnou část světa.

 

Byl to ale teprve začátek příběhu, který už 365 dní sledují jak česká a pákistánská média, tak i světové agentury. Během roku od zadržení se Češka Tereza H., o které Pákistánci píší jako o modelce, objevila u soudu nesčetněkrát - často s novou barvou vlasů, jindy s novým "hadříkem" či ve slunečních brýlích.

 

 

Verdiktu za údajné pašování heroinu se nicméně stále nedočkala - soudní stání totiž byla opakovaně odročována, občas z hodně bizarních důvodů - jednou kvůli velkému kriketovému turnaji, jindy kvůli rozsáhlému výpadku dodávek elektřiny, který postihl velkou část země.

 

Tereza během roku od svého zatčení také stihla vyměnit právníka a před Vánocemi dokonce prohlásila, že do Pákistánu jela studovat islám a zdejší kulturu.

 

Pusťte si reportáž z loňského ledna:

 

pez TN.cz