útok

Pes napadl a pokousal dítě v Praze. Policie obviní muže, který ho venčil

Ondřej Špalek
Ondřej Špalek
11.4. 2021 22:22
Téma:

Podle informací televize Nova v nejbližších dnech obviní policie muže, který minulý týden neuhlídal při venčení na pražském Petříně svěřeného psa. Zvíře napadlo čtyřletého chlapce a vážně ho zranilo. Muž pak z místa odešel a přihlásil se až potom, co se viděl v televizi. Policie případ vyšetřuje kvůli těžkému ublížení na zdraví z nedbalosti.

Událost z minulého čtvrtka pobouřila nejednoho rodiče. Už brzy by měla policie obvinit muže, který psa venčil. "Případ je prověřován pro podezření ze spáchání těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Za to hrozí až čtyřleté vězení,“ informoval policejní mluvčí Jan Rybanský.


Muž údajně tvrdí, že se roční pes rasy liondog bull, kterého si půjčil od kamarádky, utrhl z karabiny. A s dítětem si chtěl zřejmě hrát. "Děcko začalo vyšilovat, křičet, pes byl větší, tak se ho pravděpodobně bálo. Na to pes reagoval tak, že zaútočil,“ popsal kriminalista.

 


Čtyřletý hoch utrpěl velmi vážná zranění na hrudníku a na hlavě. Do nemocnice ho odváželi v kritickém stavu. Chlapec by měl i nadále zůstávat v péči lékařů v motolské nemocnici. Ti se ale k jeho zdravotnímu stavu vyjadřovat nechtějí.


Těsně po útoku prý muž na místě zjišťoval, jak na tom chlapec je. Pak ale i se psem rychle odešel a přihlásil se, až když zjistil, že jsou ho plná média. To mu může u soudu přitížit. "Měl na místě zůstat a všechno vysvětlit. To, že odešel, je chyba,“ míní advokát Jaroslav Otrman.

 


V parku pod Petřínem nejde o první útok psa. Vedení městské části kvůli tomu zvažuje, že tam omezí jejich volný pohyb.


Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
ls TN.cz