útok zvířete

Pes napadl jorkšíra i s majitelkou. Muž ji bránil, dostal nakládačku!

Rozzuřený pes
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto
Téma:

Až čtyři roky ve vězení hrozí muži (40) z Mostu, který neuhlídal svého bojového psa. Zvíře při venčení napadlo jorkšíra i jeho majitelku. Když se ženy zastal další pejskař, dostal od muže pořádnou nakládačku.

Incident se stal na sídlišti Výsluní v Mostě. Bojový pes tam napadl malého psíka a to v době, kdy ho spolu s dalším psem venčil čtyřicetiletý muž. Psi nebyli na vodíku, ani neměli náhubek.

 

"Tím muž porušil povinnost uloženou mu obecně závažnou vyhláškou vydanou Statutárním městem Most," upozornila mluvčí policie Ludmila Světláková s tím, že jeden ze psů zaútočil na opodál venčícího se psa rasy jorkšír.

 

"Jeho majitelka psa bránila a vzala ho do náruče. Velký pes napadl i ji, pokousal ji na rukách, povalil na zem a v napadání pokračoval. Ženě na pomoc přišel další pejskař, který byl nedaleko a jehož velký pes též napadl. Psa odehnal tím, že do něj kopl. To se však nelíbilo majiteli velkých psů a muže udeřil pěstí do obličeje a také mu uštědřil několik kopanců," dodala mluvčí.

 

 

Celou věc oznámili policii svědci. Pro napadeného muže a ženu přijela sanitka, která je odvezla do nemocnice na ošetření, oba byli zranění.

 

"Podezřelý se svými psy odešel domů, policie ho šetřením vypátrala a zadržela. Muž byl umístěn do policejní cely. Měl pozitivní dechovou zkoušku na alkohol. Vyšetřovatel ho nyní obvinil z přečinů výtržnictví a těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Za toto jednání může soud osobě uložit trest odnětí svobody na šest měsíců a čtyři léta," zakončila mluvčí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak (ne)vybírat psa: Drsný příběh, který vám otevře oči
Z týraného pejska se stal ochránce rodiny! Dojemný příběh fenky Nory

lud TN.cz