Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Útok psa

Pes prokousl dítěti lebku! "Denně na to myslím," řekl majitel soudu

Zdroj: TV Nova

Přerovský okresní soud začal řešit případ tragického úmrtí dítěte. Roční chlapec loni před Silvestrem nepřežil útok agresivního psa. Neštěstí se stalo v bytě na sídlišti Předměstí.

"Na tragédii už téměř rok denně myslím a moc mě mrzí, co se stalo," řekl ve čtvrtek u soudu zničený 30letý majitel psa. Právě jeho zvíře podle obžaloby zaútočilo na teprve ročního chlapečka.

 

"Pes nebyl dostatečným způsobem cvičen a v důsledku toho došlo k jeho útoku na nezletilého poškozeného a k fatálnímu následku," uvedl státní zástupce David Pivoda.

 

Hoch si podle obžaloby hrál v obývacím pokoji se psem. Majitel zvířete chtěl jít údajně na balkón a přestal na ně dohlížet. V tu chvíli měl pes chlapci prokousnout lebku.

 

Důvody agresivního chování zvířete bylo zřejmě píchání do očí a tahání za ocas. Dítěti v tom nezabránil majitel psa ani další dva příbuzní, kteří byli v bytě.

 

"Byl vypracován odborný posudek z odvětví sportovní a služební kynologie a na základě provedených důkazů byla vyvozena trestní zodpovědnost pouze u této osoby," doplnil Pivoda. Majiteli psa teď hrozí až šestileté vězení, pes skončil v útulku.

 

 

Podobné útoky nejsou výjimečné, byť většinou nekončí smrtí. Napadení ve Lhotě na Pardubicku odnesl těžkým zraněním teprve tříletý chlapec. Ještě o rok mladší dítě skončilo s prokousnutým obličejem před dvěma lety v Habartově na Sokolovsku.

 

Těžkým zraněním skončil útok rozzuřeného psa na tříleté dítě i loni v Karviné. U soudu nejspíš skončí i letošní případ ze Zlína. V místní části Kudlov zaútočili dva psi na ženu, která tam jen procházela. Pomoct jí museli lidé z okolních domů, přesto vážně zraněná skončila v nemocnici.

Petr Zapletal/epa TN.cz