pejsek přežil

Pes se vysmekl majitelce a uvízl ve skále! Zachránili ho hasiči

Téma:

Profesionální hasiči z Turnova mají za sebou úspěšný zásah. V Klokočských skalách vyprošťovali psa, který se na procházce vysmekl majitelce a zřítil se na nepřístupné místo do hloubky šesti metrů. Akce byla velmi rychlá. Třináctiměsíční fenka byla po necelé hodině zpátky u majitelky.

Majitelka fenky přijela do Českého ráje z Košic za svojí kamarádkou, aby v krásné přírodě strávili dovolenou."Nechala jsem ji tam volně běhat," popsala majitelka fenky Andrea Tóthová. Netušila, že spadne do nepřístupného místa ve skále.

 

"Kamarádku jsem uklidnila. Zavolala jsem, kam bylo třeba. Chlapům," dodala kamarádka majitelky. Fenka se zřítila naštěstí jen do šestimetrové hloubky, kam na ni ale viděli jen hasiči.

 

Na místě zasahovala speciální lezecká skupina. Ta má s vyprošťováním psů ze skal velké zkušenosti. Naposledy s pomocí speciálních kamer zachránila psa Bárta, který zůstal 16 dní uvězněný ve skalní štěrbině s liškou.

 

 

"Slanil jsem se dolů. Byla teda potom vystresovaná, klepala se strachy, že jo, nebyla očividně nijak zraněná, takže relativně se s ní dobře spolupracovalo," popsal hasič Aleš Zeman, který pejska zachránil.

 

"Byla asi v hloubce šesti metrů, takže zásah byl relativně rychlý. A kluci ji pomocí kladkostroje vytáhli nahoru," dodal. Pro fenku to byla nakonec zhruba hodinka strachu. Od hasičů ještě dostala na rozloučenou malou laskominu.

 

Třináctiměsíční Linda je teď už u své šťastné majitelky a čeká ji teď nekonečné hýčkání a pravděpodobně i preventivní návštěva veterináře.

Související témata:
ham TN.cz