těžké zranění

Pes skočil pod kolo cyklistovi. Majitelce hrozí dva roky vězení

Téma:

Až dvouletý trest vězení hrozí devětatřicetileté ženě z Rokytnice nad Jizerou. Její pes totiž v červenci volně pobíhal bez vodítka, vběhl pod kolo cyklistovi a ten se při pádu z kola těžce zranil. Policie ženu obvinila z těžkého ublížení na zdraví.

Žena si vyrazila na výlet do hor s rodinou a psem. Při zpáteční cestě se zastavila v Rokytnici nad Jizerou. Posadila se na lavičku a pustila svého psa z vodítka.

 

"V té chvíli kolem nich z kopce sjížděj sedmačtyřicetiletý cyklista a pes se mu začal plést pod kola," uvedla policejní mluvčí Ivana Bakálová.

 

Pes na cyklistu podle policie štěkal a dorážel. Ten se mu snažil vyhnout a při kličkování z kola spadl. Při pádu utrpěl tříštivou zlomeninu klíční kosti, podvrtnutí zápěstí a rozsáhlé odřeniny. Musel být převezen do nemocnice.

 

Kvůli zranění navíc musel zůstat tři měsíce na neschopence a dodnes není zcela vyléčen. "Policie dospěla k závěru, že za zranění cyklisty je plně zodpovědná majitelka psa," doplnila Bakálová. Té tak hrozí až dva roky ve vězení.

 

 

Nedávno jsme také informovali o dalším kuriozním případu dvaasedmdesátileté cyklistky, která si při pádu z kola zlomila kotník a navíc od policie dostala pokutu. Podle policie nevěnovala dostatečnou pozornost jízdě a pokutu jí vyrazili udělit do nemocnice, kde byla hospitalizována.

 

Na případ upozornil úřad veřejné ochránkyně práv. Podle něj byl postup policie nezákonný. Policie toto tvrzení odmítá a ženě uložila pokutu ve výši 500 korun.

kik TN.cz