Austrálie

Pes záhadně uvízl na strmém útesu! Na pomoc vyjely desítky záchranářů

Vladimír Kouba
Vladimír Kouba
Aktualizováno 21.10. 2019 13:27
Téma:

Vrtulník ve vzduchu a několik záchranářů riskujících život na nebezpečném útesu. I tak může vypadat záchrana života v Austrálii. U člověka nic vzácného, když ale takhle během víkendu zachraňovali psa, přitáhlo to obrovskou pozornost médií po celém světě.

Desítky metrů vysoký strmý útes u pláží Bells Beach nedaleko australského Melbourne. Zhruba v jeho polovině border kolie jménem Jimmy. Jak se tam pes dostal, není jasné. Upozornili na něj turisté.


Několikahodinová akce se rozjela na plné obrátky. Záchranář se k němu spustil na laně. Seshora ho jistila více než desítka kolegů.


"Když jsme ho zachránili, tvářil se poměrně šťastně. Vrtěl ocasem a bylo na něm předtím také znát, že se chce dostat do náručí, aby se odtamtud dostal pryč," řekl šéf záchranářů Mark Sinkinson.

 


Pes na místě strávil několik hodin. Působil rezignovaně a velmi vyčerpaně. "Pěkně tady pánům poděkuj. Vůbec mi není jasné, jak se ti to povedlo," vyzval svého psa šťastný majitel.

 

Pes i jeho pán zářili při setkání po několika dramatických hodinách radostí. Spokojení byli i hasiči, jejich velitel novinářům řekl, že to byl pro všechny trénink k nezaplacení.
 

Související témata:
rod TN.cz