Jihomoravský kraj

Pes zaútočil na ženu a její dceru! Měl propadlé očkování proti vzteklině

Agresivní pes
Zdroj: Getty Images
Ilustrační snímek
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 31. 10. 2019
Téma:

Ženu a její dceru napadl tento týden v Brně pes a pokousal je. Nejenom, že to nebylo poprvé, co na někoho zaútočil, navíc měl propadlé očkování proti vzteklině.

Nepříjemný zážitek ze setkání se psem si tento týden odnesly 47letá žena a její jedenáctiletá dcera. Když procházely brněnskými Zábrdovicemi, zaútočil na ně volně pobíhající středně velký pes bez náhubku.


Na místo vyrazili brněnští strážníci. "Ženy strážníkům řekly, že je prý pokousal kříženec a ukázaly jim podlitiny na lýtku a stehně. Ještě před návštěvou lékaře hlídce popsaly údajného psího agresora i jeho majitelku," uvedl mluvčí strážníků Pavel Šváb.

 


Strážníkům se 28letou majitelku a jejího psa podařilo o chvíli později najít ještě na ulici. Dalším šetřením zjistili, že se nejedná o první případ, kdy pes na někoho zaútočil. "Majitelka psa popsaný incident nepopírala. Strážníci ji upozornili, že je podezřelá z porušení městské vyhlášky, která užití náhubku nebo vodítka přikazuje a zároveň vyžaduje mít zvíře pod přímým vlivem," doplnil Šváb.


Vyšlo také najevo, že pes má několik měsíců propadlé očkování proti vzteklině. Majitelka tak bude muset jít nejméně dvakrát na veterinu a nechat psa v karanténě. " Případ bude mít dohru u správního orgánu. Kvůli zanedbání očkovací povinnosti ženě hrozí i sankce od Státní veterinární správy," sdělil Šváb.
 

TN.cz