drama v Praze

Tramvaj vláčela psa na vodítku, řidič nereagoval na křik cestujících

Pes a tramvaj
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Hana Mikulková
Hana Mikulková
Publikováno 28. 11. 2019
Téma:

V Pražském dopravním podniku vyšetřují incident, který se stal v minulém týdnu v Praze. Tramvaj se rozjela s majitelkou psa, i když zvíře nestihlo nastoupit a zůstalo venku. Podle předběžného vyšetřování může za celou událost zřejmě chyba jednotlivce.

"Na základě vyhodnocení záznamů z tramvaje jsme v rámci šetření případu vyloučili technickou závadu vozidla či signalizačního zařízení. Dosavadní zjištění ukazují na možné selhání jednotlivce. V šetření dále pokračujeme," popsala tisková mluvčí pražského dopravního podniku Aneta Řehková.

 

Dopravní podnik tedy stále zjišťuje, jestli incident zavinil řidič. "Po prověření vysvětlení řidiče s dalšími získanými informacemi přijmeme odpovídající pracovně-právní opatření," dodala Řehková.

 

Incident se stal v minulém týdnu na zastávce Mezi Hřbitovy. Když se tramvaj rozjela, cestující vyděsil křik majitelky, že venku zůstal její pes. "Lidi začali pokřikovat, tramvaj se rozjela, lidé volali na řidiče, ať zastaví, všichni mačkali signalizační tlačítka, bušili na kabinu řidiče, ale tramvaj jela dál," popsala svědkyně celé události.

 

 

Řidič dlouhou dobu na volání cestujících nereagoval. Svědkyně popsala, že když konečně zastavil, majitelka psa rychle běžela za svým psem. Není však jasné, jestli přežil. Ve dveřích tramvaje zůstalo viset jen vodítko. "Lidé ze zadní části tramvaje říkali, že se utrhlo a pejsek snad utekl. Jsem slabší povaha a mám ráda zvířátka. Nebyla jsem schopná se podívat ven. To bych asi neustála," popsala žena. Více najdete zde.

TN.cz