obvinili ji

Pěstounka měla týrat dvouletou holčičku! Ta skončila v nemocnici

Týrané dítě -1
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto
Téma:

Z těžkého ublížení na zdraví policie obvinila ženu (25) z Rokycanska, která měla v pěstounské péči dvě malé děti. Náhradní maminka je podezřelá z toho, že týrala teprve dvouletou holčičku, kterou ve čtvrtek převezli záchranáři do nemocnice.

Na možné týrání dítěte upozornili policisty záchranáři, případ si proto ihned převzali rokycanští kriminalisté. A skončil až v rukou krajských kriminalistů.

 

"Z dosavadního vyšetřování vyplývá, že manželský pár měl od července letošního roku svěřen do pěstounské péče dvě nezletilé děti (půl roku, dva roky), přičemž ze strany 25leté pěstounky mělo docházet k týrání staršího dítěte, které vyústilo minulý čtvrtek, kdy dítě skončilo v lékařské péči," sdělila mluvčí policie Hana Kroftová.

 

 

Jakým způsobem žena holčičku týrala, však není jasné. Policejní mluvčí odmítla případ s ohledem na to, že se jedná o teprve dvouletou holčičku, blíže komentovat. Pěstounku ale zadrželi a obvinili. Skončila ve vazbě, policie ji stíhá pro podezření ze spáchání trestných činů těžké ublížení na zdraví a týrání svěřené osoby.

 

"Policejní vrchní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněné do vazby, který v sobotu soudce akceptoval. Případem se nadále zabývají kriminalisté Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje," dodala Kraftová.

 

ČTĚTE TAKÉ:

V Česku je až 40 tisíc týraných dětí. PŘÍBĚHY
Vaše příběhy: Týrali mě kvůli mé postižené sestře!

lud TN.cz