Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 10.7. 2018 20:09
výjezdy hasičů

Pět dní a pět velkých požárů, na jediný dům nejspíš útočí žhář!

Zdroj: TV Nova

Popáté během pouhých několika dnů hořelo v jednom panelovém domě v Litvínovské čtvrti Janov. Jde o nechvalně proslulou oblast, kde žijí převážně sociálně slabí a nepřizpůsobiví obyvatelé. Podle hasičů jde zřejmě o útok žháře.

Pět větších požárů během pěti dní. Pokaždé začne hořet spižírna na chodbě v různých patrech. Hasiči si tady téměř podávají dveře. Nonstop ale pochopitelně hlídkovat nemůžou.

 

"Jsou to zásahy, kdy tady žhář zapaluje kumbály na chodbě za výtahem. Skupina, kterou jsme tady střídali, tak nás upozorňovala, že to je nějaký palič, žhář," uvedl velitel zásahu Ota Zápotocký.

 

Chodby jsou opakovanými požáry velmi poškozené. V domě žijí čtyři rodiny. Hasiči je musí opakovaně evakuovat, zatím se nikomu nic nestalo.

 

 

"Včera to bylo třikrát, předevčírem to bylo jednou. Nemůžete spát v noci, musíte se hlídat, i když to hlídají policajti, akorát kolem čtvrtý ráno odjeli a kolem osmý, devátý, začalo zase hořet," popsal jeden z obyvatel domu.

 

Podle místních někdo požáry zapaluje úmyslně, možná aby nájemníky postrašil a dům opustili. Spekuluje se i o pojistném podvodu. Požáry vyšetřuje policie.
 

tn.cz / TV Nova
Reklama