Dopravní komplikace

D1 je na Vysočině opět uzavřená! Namrzla kvůli opravám kanalizace

Práce na D
Zdroj: ČTK
Opravy kanalizace na D1
Téma:

Provoz na dálnici D1 ve směru na Brno nedaleko Humpolce zkomplikovalo v pátek večer hned několik nehod blízko u sebe, do kterých se zapletlo nejméně 10 aut. Dopravní tepna musela být na 98. kilometru uzavřena, tvořily se kolony. V sobotu je opět na 98. kilometru uzavřený levý jízdní pruh.

Kvůli pracím spojeným s odbagrováním povrchové kanalizace byl na 98. kilometru v sobotu opět uzavřený levý jízdní pruh ve směru na Prahu. Z kanalizace vytékala voda, na dálnici se měnila v náledí. Váznul i provoz, tvořily se kolony. Místo už je podle silničářů průjezdné, vzápětí se ovšem zastavil provoz v levém pruhu v opačném směru, kde také probíhají opravy kanalizace. Provoz na Brno má být omezený do sobotní 20. hodiny.

 

"Na 98. kilometru nejprve kvůli tání začala voda z polí stékat na dálnici, kde po ochlazení namrzla," řekla TN.cz krátce před páteční 21. hodinou policejní mluvčí Dana Čírtková.

 

Doplnila, že do čtyř nehod se zapletlo nejméně deset aut. "Zranil se naštěstí jen jeden člověk a pouze lehce. Levý jízdní pruh je už průjezdný," dodala. Při jedné bylo poškozené i hasičské auto. Ve 21 hodin se už podařilo dálnici kompletně zprůjezdnit.

 

 

"Podobná situace s namrzající vodou se nicméně může opakovat i jinde, proto apelujeme na řidiče, aby byli opatrní a věnovali řízení zvýšenou pozornost," uzavřela Čírtková.

pez TN.cz