Nehody na přejezdu

Pět nehod za šest dní! I ve čtvrtek se srazilo auto s vlakem

Nehoda na přejezdu na Plzeňsku
Zdroj: HZS Plzeňský kraj
Čtvrteční nehoda na Plzeňsku
Téma:

Za posledních šest dní zaznamenala Drážní inspekce pět srážek aut s vlaky. Ani čtvrtek nebyl výjimkou, odpoledne se auto střetlo s motorovým vlakem na Plzeňsku. Nehoda na železnici se nestala jen ve středu.

Zatím poslední nehoda se stala ve čtvrtek krátce po 13. hodině na železničním přejezdu u Kamenného Újezdu nedaleko Nýřan. Mohl za ni zřejmě 19letý řidič, který si zřejmě nevšiml přijíždějícího motorového vlaku a vjel na přejezd, nechráněný světelnou signalizací ani závorami.

 

"Hasiči z vlaku evakuovali tři nezraněné osoby. Dvě zraněné osoby z osobního automobilu si převzala zdravotnická záchranná služba," popsali hasiči na facebooku. Jednoho těžce zraněného muže přepravil do nemocnice vrtulník, druhého se středně těžkým zraněním vezla sanitka.

 

Za posledních šest dní se přitom auto s vlakem nesrazilo jen ve středu. V úterý ráno se s autem  střetl rychlík jedoucí z Mostu do Plzně. Nehoda se stala u obce Hořetice na Lounsku na přejezdu se světelnou signalizací, ale bez závor. Řidička auta se zranila.

 

 

V pondělí ráno se srazilo auto s motorovým vlakem mezi Šumperkem a Bludovem v Olomouckém kraji. Nejtragičtější nehoda se pak stala v neděli, kdy na přejezd v Černožicích na Královéhradecku vjela řidička s celou rodinou. Při srážce s vlakem zemřeli čtyři lidé.

 

V sobotu jedna žena zemřela a šest lidí bylo zraněno, když na železniční přejezd mezi Petrovicemi a Příčinou vjela dodávka. I do té narazil osobní vlak jedoucí z Rakovníka. Tři ze zraněných cestovali ve vlaku.

epa TN.cz