Cestování do zahraničí

Pět zemí, kam se už teď dostanete na dovolenou u moře bez komplikací

Dovolená u moře
Zdroj: Getty Images
Ilustrační fotografie
Lucie Staničková
Lucie Staničková
11.5. 2021 5:55
Téma:

Léto se pomalu blíží a lidé začínají plánovat, kde stráví letošní dovolenou. Kvůli pandemii koronaviru však ve většině zemí platí při příjezdu přísná opatření. Redakce TN.cz proto připravila přehled destinací, kam si už nyní můžete vyrazit užívat bez komplikací. Patří mezi ně i Chorvatsko či Bulharsko.

Většina zemí se už připravuje na letní turistickou sezónu. Přestože řada z nich při příjezdu požaduje minimálně negativní PCR test, existují takové destinace, kde není zapotřebí nic extra a lidé nemusí nastoupit ani do karantény. V některých lokalitách se zase stačí prokázat antigenním testem.


Podívejte se přehled turistických destinací, kam můžete bez problémů vyrazit a užít si dovolenou:


Dominikánská republika

Pro vstup do této země není vyžadován negativní PCR test ani karanténa. Po příletu probíhají na letištích kontroly teploty cestujících a namátkové kontroly pomocí rychlotestů. Před příjezdem je však potřeba vyplnit elektronický zdravotní formulář.


Kostarika

Také Kostarika se otevřela turistům z celého světa. Není tudíž potřeba se při příjezdu prokazovat negativním PCR testem, jako tomu bylo dosud. I nadále je však povinná online registrace na stránkách ministerstva zdravotnictví a sjednání zdravotního pojištění podle specifických požadavků. Více se dozvíte zde.

 


Mexiko

Ani při cestě do Mexika se lidé nemusí po příjezdu prokazovat negativním PCR testem. Úřady přesto doporučují mít s sebou platný výsledek, který není starší více než 72 hodin. Řada aerolinek a hotelů jej totiž vyžaduje. Lidé však musí před příletem vyplnit online formulář a mít s sebou některé dokumenty. Kompletní přehled naleznete zde.

 

Další destinace naleznete na následující stránce.

 

1
2
VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz