soudní řízení

Pětice měla krást naftu a benzín! Soud jim teď rozdělil tresty

Téma:

Krajský soud ve Zlíně ve čtvrtek potrestal pěti členou skupinu, která podle obžaloby ve velkém kradla benzín a naftu ze skladu firmy Čepro v Loukově na Kroměřížsku. Tresty jsou v rozmezí od pěti do osmi let.

Dvojice z pětičlenné skupiny, ve čtvrtek už odsouzená byť zatím nepravomocně, Marcel Forman a Pavel Pávek, podle obžaloby zprovoznila v terminálu Čepra v Loukově velmi důmyslné zařízení. To mělo ošálit výdejní stojany. Laicky řečeno - zařízení umožnilo načerpat do cisterny podstatně víc pohonných hmot, než deklarovaly výdejní stojany.

 

Podle předsedy senátu zlínského soudu bylo toto zařízení na velmi vysoké úrovni. S něčím podobným se prý soudy jen tak nesetkávají. Ukradené pohonné hmoty se potom skladovaly v zemědělském areálu u obce Branky a nakonec končily na čerpacích stanicích - např. na jedné malé pumpě nedaleko Holešova.

 

Bez zajímavosti není ani to, že u jednoho z odsouzených objevila policie 17 milionů korun při domovní prohlídce. A také evidenci, který den a jaké množství bylo vyvezeno z Čepra. Muž ale přišel s takřka neuvěřitelnou historkou - peníze prý vydělal na burze.

 

 

Jak obchodovat mu prý poradil neznámý muž v Itálii, když si tam během zimní dovolené dal v jednom podniku pivo. Celá nepravomocně odsouzená pětice vinu odmítá.

reg TN.cz