soudní řízení

Pětice měla krást naftu a benzín ve velkém, stačil jeden trik

Téma:

Neobvyklý případ v pondělí začal rozplétat Krajský soud ve Zlíně. Pětice obžalovaných měla podle policie krást ve velkém pohonné hmoty z centrálního skladu společnosti Čepro v Loukově na Kroměřížsku.

Čtyři muži a jedna žena podle obžaloby nainstalovali přímo v areálu Čepra důmyslné zařízení. To mělo laicky řečeno zmást přístroje, které měřily vydávání pohonných hmot do cisteren.

 

Během roku si tak měli přijít na zhruba dvacet milionů korun. Kradené pohonné hmoty se potom skladovaly v areálu bývalého zemědělského družstva v nedaleké obci Branky.

 

Nafta a benzín se potom prodávaly na jedné čerpací stanici na Holešovsku. U soudu celá pětice odmítla jakoukoliv vinu, vypovídali ale jen dva z obžalovaných. Jedním z nich byl i muž, který v Loukově pracoval. Jeho měsíční příjem byl kolem pětadvaceti tisíc, přesto v jeho domácím trezoru při domovní prohlídce objevili policisté sedmnáct milionů korun.

 

 

Soud se snažil přesvědčit historkou, že ve volném čase obchoduje na burze a daří se mu. Tip, jak takový balík peněz vydělat, měl prý dostat před šesti lety v Itálii. S rodinou tam byl na dovolené a zatímco jeho příbuzní si údajně užívali lyžování, on úplně náhodou v jedné restauraci potkal Čecha, který mu řekl, jak jednoduše vydělat.

 

Pětici obžalovaných hrozí za krádež mnohaleté tresty.
 

Petr Zapletal/klma tn.cz / TV Nova