rychlý zásah

Pětiletý chlapec se stal hrdinou. Z hořícího domu zachránil celou rodinu

Malý hrdina
Zdroj: Bartow County Fire Department
Noah Woods
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Publikováno 14. 2. 2020
Téma:

V americké Georgii oslavují teprve pětiletého chlapce, kterému se podařilo zachránit svoji rodinu. Po vypuknutí požáru dostal z domu svou dvouletou sestru, psa i své rodiče. Hasiči ho za to jmenovali "čestným hasičem" a v pátek mu dají cenu za záchranu.

"Náš hrdina. Pětiletý Noah Woods se vzbudil a zjistil, že v jeho pokoji hoří. Jediným možným východem bylo okno. Vzal svou dvouletou sestru, psa a vylezl s nimi oknem ven," informovali v úterý hasiči z Bartow County na svém facebooku. Chlapec poté vzbudil strýce, který bydlí ve vedlejších dveří, a společně dostali ven i zbytek rodiny.

 

Noah a jeho čtyři příbuzní měli popáleniny a nadýchali se kouře. Nic vážného se jim naštěstí nestalo. Hasiči byli z chlapcova činu překvapení. "Už jsme viděli děti, které své rodiny varovaly. Ale aby byly pohotový jako pětiletý chlapec...to je dost výjimečné," řekl portálu CNN šéf hasičů Dwane Jamison. 

 

 

Chlapci se podařilo zachránit nejen sebe, ale i sedm členů jeho rodiny. Hasiči se proto rozhodli ho za jeho hrdinský čin ocenit. V pátek od nich obdrží cenu za záchranu. Tu většinou dostávají jen profesionální hasiči. Dále byl jmenován čestným hasičem. 

 

Požár v dětském pokoji vznikl nejspíš zkratem v elektrické zásuvce. Jelikož plameny dům z velké části zničily, rodina požádala o pomoc místní komunitu. 

 

 

Související témata:
TN.cz