smrt v zábavním parku

Pětiletý chlapec zemřel pod vláčkem. U soudu padl první trest!

Vláček v zábavním areálu Šiklův Mlýn na Žďársku
Zdroj: TV Nova
Dítě pod vláček spadlo při vystupování
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
Aktualizováno 23.1. 2020 07:10
Téma:

Okresní soud ve Žďáru nad Sázavou odsoudil řidiče dětského vláčku, pod jehož koly zemřelo pětileté dítě. Tragédie se stala v červenci roku 2018 v zábavním parku Šikland. Řidič od soudu dostal podmínku a zákaz řízení na dva roky. Obvinění čelí i samotný zábavní park.

Řidič čelil obžalobě z usmrcení z nedbalosti. Soud rozhodl, že je muž vinný a odsoudil ho trestním příkazem. Uložil mu roční podmínku s odkladem na dva roky. Zároveň mu zakázal na dva roky řídit vozidla, pro která je nutné mít řidičák skupiny D+E. Redakci TN.cz to sdělila mluvčí soudu Klára Sklenářová. 

 

Obviněný ze smrti chlapečka je i samotný zábavní park Šikland jakožto právnická osoba. Důvodem je, že tahač vláčku nebyl v době tragédie v registru vozidel a neměl tak být vůbec v provozu.

 

"V případě společnosti Šikland zatím nebylo rozhodnuto, takže k ní nemůžeme sdělit žádné bližší informace," uvedla Sklenářová. Dodala, že příbuzní se mohou domáhat náhrady škody v občanskoprávním řízení.

 

 

 

K tragédii došlo v červenci roku 2018 na rodinném festivalu v areálu Šiklův mlýn, který spadá pod komplex zábavních parků Šikland. Dítě spadlo pod vyhlídkový vláček, který zastavil, aby dal přednost jinému vozidlu. V tu chvíli se matka rozhodla vystoupit, vláček se ale znovu rozjel a dítě spadlo pod jeho kola. Více informací se dozvíte v reportáži TV Nova:

 

TN.cz