šťastný konec

Selhání učitelky: Chlapeček zmizel ze školky, našli ho o kilometr dál

Týraný chlapec Ilustrační snímek
Zdroj: Profimedia
Pětiletý chlapec zmizel ze školy v Písku. Ilustrační foto
Téma:

Chvíle nepozornosti učitelky stačila k tomu, aby ze školky nepozorovaně odešel pětiletý chlapec. Dítě ušlo jeden kilometr, než ho našli ve městě.

Z písecké školky 1. března odešlo malé dítě. Zmizelo ve chvíli, kdy se učitelka vracela s dětmi ze zahrady. Nevšimla si hned, že chlapec chybí. Až  u nákupního centra, které je vzdélené jeden kilometr, si chlapečka všimla žena, která okamžitě zalarmovala policii. Informoval o tom portál iDnes. 

 

Policisté chlapce přivezli zpět do školky. V té chvíli po dítěti už zaměstnanci pátrali. Celá situace však mohla mít i špatný konec - ztracený hoch procházel kolem kruhového objezdu, nádraží a čtyřproudové silnice.

 

Rodina chlapce podle portálu podala stížnost na Českou školní inspekci. Ředitel školy Jan Adámek přiznal, že šlo o lidskou chybu. "Štěstím v neštěstí bylo, že se chlapci nic nestalo. Je to pro nás poučení a doufáme, že se nic podobného znovu nestane," řekl ředitel k situaci.

 

 

Školka zavedla nová pravidla, aby se celá situace neopakovala. Vychovatelé nově podstoupili školení, zvýšilo se také zabezpečení v objektu - bylo zavedeno odchodové tlačítko. Policie nikoho neobvinila, protože údajně nedošlo k porušení zákona.

 

Dítě ze ztratilo učitelce s 30letou praxí. Ve školce pracuje dál, vedení ji však udělilo postih v souladu se zákoníkem práce. Chlapec, který se ztratil, navštěvuje školku i nadále.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Chlapec (5) zazvonil na sousedku: Zemřela nám maminka. Postaráte se o nás?

Učitelka nechtěla studentku pustit o hodině na záchod! Dívka za to vysoudila astronomickou částku

Související témata:
has TN.cz