TOLERANCE

Pětitýdenní dovolená, jednotné jízdné. KSČM má další podmínky pro vládu

Vojtěch Filip a Stanislav Grospič
Zdroj: Profimedia, TV Nova
Stanislav Grospič a Vojtěch Filip
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 9. 7. 2020
Téma:

Další podmínky pro toleranci vlády ve čtvrtek projednávali zástupci KSČM a hnutí ANO. Na přetřes přišla pětitýdenní dovolená, jednotné jízdné, ale také otázky vodních zdrojů či snížení počtu pojišťoven.

Komunisté na jednání s hnutím ANO probírali podmínky pro toleranci vlády, projednávali také požadavky nad rámec dřívějších dohod. Odpovědnost za vodní zdroje by podle místopředsedy KSČM Stanislava Grospiče měla přejít pod obce, stát či veřejné společnosti. Vodovody a kanalizace by se tak mohly dostat pod veřejnou kontrolu.


Ve vizi KSČM by se měla prodloužit i zákonná čtyřtýdenní dovolená. "Otevřeli jsme otázku, že pro nás je určitým řešením i pětitýdenní dovolená," řekl pro TN.cz místopředseda KSČM Stanislav Grospič.


Vedení komunistické strany je také nešťastné z liberalizace dopravy v Česku. "Řešili jsme otázku urychlené potřeby řešení jednotného jízdného, změny nejsou šťastné a obrací se proti cestujícím," vyložil Grospič.

 

 

"Pokud by se vláda musela obracet o důvěru Poslanecké sněmovny, v ten moment bychom mohli ve Sněmovně klást otázky, jak vláda naplňuje podmínky, které se zavázala plnit," ozřejmil místopředseda KSČM.

 

"Vyslechli jsme jejich požadavky a budeme se jimi zabývat ve vedení. Třeba solární daň je k diskuzi," řekl pro televizi Nova předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek.

 

Mezi sedm základních požadavků KSČM pro toleranci vlády patří trvalý růst minimální mzdy, valorizace důchodů, ochrana přírodních zdrojů před zcizením do zahraničních rukou, zvýšení podílu veřejného sektoru v hospodaření s vodou, zdanění církevních restitucí, zabránění dalšímu nárůstu ceny bydlení a podpora výstavby obecních bytů, udržení kvalitní a dostupné zdravotní péče bez zvyšování spoluúčasti pacientů.

 

Související témata:
TN.cz