Křivé obvinění

Petr Kramný definitivně prohrál další soud! Zamítli jeho odvolání

Další soud ve středu rozhodl v neprospěch Petra Kramného. Krajský soud v Ostravě tentokrát neprojednával případ dvojnásobné vraždy, za kterou jej odsoudil vloni v lednu, ale Kramného odvolání v případu křivého obvinění policistů.

Kramný byl už na konci loňského roku odsouzen Okresním soudem v Ostravě za křivé obvinění policistů, kteří vyšetřovali případ smrti Moniky a Klárky Kramných. Toho se měl dopustit, když uvedl, že jej vyšetřovatelé při výslechu zbili. Kramný obvinění odmítal.

 

Okresní soud jej sice vloni v prosinci uznal vinným z křivého obvinění, za což mu hrozilo vězení od dvou do osmi let, od uložení trestu ale upustil s tím, že osmadvacetiletý trest, který Kramný dostal za dvojnásobnou vraždu, je dostačující a další trest není potřeba.

 

Proti rozsudku se Kramný odvolal. Případ tak dostal Krajský soud v Ostravě, tedy ten, od kterého si v lednu 2016 odnesl osmadvacetiletý trest. Kramného odvolání ve věci křivého obvinění ale soud zamítl. Kramný, který si odpykává trest v mírovské věznici, k odvolacímu soudu ve středu nedorazil.

 

 

Případ pravděpodobně skončí u Nejvyššího soudu, protože hned po vynesení rozsudku okresního soudu avizovala Kramného advokátka Jana Rejžková, že pokud Krajský soud odvolání zamítne, požene případ dál.

 

Petr Kramný obvinění odmítal s tím, že nikdy sám policisty z ničeho neobvinil. Stížnost měl za něj podat jeho bývalý obhájce Jaromír Richter a to bez toho, aby se o tom s Kramným poradil. Richter u soudu nevypovídal, protože jej Kramný nezbavil mlčenlivosti.

 

 

Krajský soud v Ostravě přitom už o tomto případu jednou rozhodoval. Okresní soud v Ostravě totiž stíhání nejprve zastavil pro neúčelnost poté, co byl Kramný odsouzen za dvojnásobnou vraždu. Státní zastupitelství ale poukazovalo na skutečnost, že v tu dobu byl ještě rozsudek nepravomocný a Kramný měl naději, že jej osvobodí Vrchní soud v Olomouci.

 

Krajský soud pak odvolání státního zástupce vyhověl a případ znovu vrátil okresnímu soudu. Ten jej na konci loňského roku projednal i přesto, že Vrchní soud Kramnému osmadvacetileté vězení potvrdil.

 

Více o křivém obvinění, které měl Kramný učinit, v reportáži:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

vbo TN.cz