Nadace Nova

Petra bojuje s vzácnou nemocí. Trápí ji diabetes a zrazují ji vlastní svaly

Téma:

Desetiletá Petra trpí vzácným onemocněním. Její rodina se o ni musí nepřetržitě starat a dělá maximum pro to, aby se ve vývoji posunula co nejdál. Jenže k tomu potřebuje rehabilitace za statisíce korun. Proto se jí Nadace Nova rozhodla pomoci.

Petruška se narodila jako zdravé miminko, až ve čtyřech měsících, kdy zkolabovala, se zjistilo, že něco není v pořádku.

 

"První, co nám lékaři řekli, je, že má diabetes, a v ten okamžik jsem měla pocit, že se mi zhroutil svět. Že si v životě nedá nic sladkého, žádnou zmrzlinu, ale postupem času člověk vystřízlivěl a prokouknul tou diagnózou," vyjádřila se Petřina maminka. Zjistilo se přitom také, že dívenka trpí vzácným onemocněním s názvem DEND syndrom.

 

 

"To Pétě způsobuje ten diabetes – epilepsii, opožděný motorický vývoj, oční vadu, měla i rozštěp měkkého patra. V ten okamžik jsme si říkali, jak ten život půjde dál. Nikdy jsme se s tím nesmířili, ale časem jsme si ten život začali užívat a přizpůsobili ho potřebám Petrušky," popsala matka nemocné dívky.

 

Petra své tělo neumí efektivně využívat. Některé svaly potřebuje zpevnit, jiné zase povolit. A proto, aby se naučila své tělo ovládat, musí navštěvovat speciální rehabilitace.

 

 

"Ty rehabilitace, které Petruška podstupuje, tak pojišťovna neproplácí, tudíž my jsme nuceni shánět každý rok částky na to, abychom mohli nadále cvičit, aby Péťa mohla dále dělat svoje pokroky," řekla dívčina matka.

 

Jedna taková rehabilitace stojí 80 tisíc korun na měsíc a měla by se čtyřikrát do roka opakovat. Právě proto se jí Nadace Nova rozhodla pomoci a zapojit se můžete i vy. Přispět na pomoc Petrušce a její rodině můžete jednak prostřednictvím aukce skleněné plastiky, a jednak zasláním libovolné finanční částky. Děkujeme, že pomáháte.

Anna Bábovská, kvo TN.cz