První setkání

Pevný stisk a pohlazení po zádech: Trump se sešel s Putinem

Téma:

Americký prezident Donald Trump se na summitu skupiny 20 nejvyspělejších ekonomik světa (G20) poprvé sešel se svým ruským protějškem Vladimirem Putinem. Oba prezidenti se poprvé sešli v zákulisí jednacího sálu.

První setkání Putina a Trumpa mělo být bez přítomnosti televizních štábů. Okamžik, kdy se nový americký prezident sešel se svým ruským protějškem, ale zachytil oficiální fotograf, který měl na hlavě malou kameru. Záběry zveřejnil na svém facebookovém profilu německý úřad vlády.

 

Oficiální fotograf zachytil, jak vypadá zákulisí setkání nejmocnějších státníků planety. Ve 40 sekundovém klipu je vidět přátelská atmosféra v zákulisí jednacího sálu. Francouzský prezident Macron se na videu přátelsky zdraví s kanadským premiérem Justinem Trudeauem, německá kancléřka Merkelová zase s japonským premiérem Abem.

 

Reportáž TV Nova:

 

Britská premiérka Mayová v modrém kostýmku vede přátelský rozhovor se svým italským protějškem Paolem Gentilonim, kanadským premiérem Trudeauem a argentinským prezidentem Mauriciem Macrim. Na scéně se pak objeví ruský prezident Putin, který si potřásá rukou s Mayovou, povídá si s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem.

 

 

Kamera zachytila i moment, kdy se Putin sešel poprvé s Donaldem Trumpem. Americký prezident k ruskému přichází s nataženou pravicí, Putinovi pevně stiskne ruku a druhou jej chytne za loket. "Je pro mě čest být tady s vámi," řekl Trump ruskému prezidentovi. "Velmi rád se s vámi osobně setkávám a věřím, že naše schůzka přinese výsledky," odpověděl Putin s tím, že telefonní jednání jsou nedostatečná.

 

V dalším záběru se oba prezidenti usmívají a ten americký Putina poplácává po zádech. Kolem stojí japonský premiér Abe, předseda Evropské rady Tusk a šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
vbo TN.cz