nebezpečí na silnicích

Pirát předjížděl v nebezpečném úseku, ohrozil školní autobus

Téma:

Díky divákům televize Nova policie našla v rekordním čase řidiče, který na Chrudimsku předjížděl s přívěsným vozíkem do kopce a přes plnou čáru autobus plný školáků. Na krátkém videu, které pořídila palubní kamera, policisté objevili hned šest přestupků. Muži teď hrozí ztráta řidičského průkazu.

Dopravní policisté si vzali tužku a papír a začali počítat. Celkem napočítali šest přestupků, jsou jimi agresivní jízda, nerespektování dopravních značek, předjíždění v nebezpečném úseku, řidič se nedokázal bezpečně zařadit, ohrozil ostatní řidiče a předjížděl na přechodu.

 

V autobuse cestovalo 35 lidí. Řidič musel najet na krajnici a navíc ještě prudce brzdit. "Muži ve správním řízení hrozí pokuta pět až deset tisíc korun. A zákaz řízení motorových vozidel na šest měsíců až jeden rok," sdělil mluvčí policie Jiří Tesař.

 

Video bylo zveřejněno v půli června. Viděl ho řidičův známý, který ho na reportáž upozornil. A šofér se pod tíhou důkazů sám prý přihlásil na policii. Prověřování těchto přestupků může trvat i několik měsíců. Díky reportáži TV Nova se případ podařilo objasnit do týdne.

 

 

Podle řidiče autobusu muž jel i velmi rychle, to se ale podle policie nedá z videa dokázat. Proč řidič takto riskoval, u výslechu neprozradil. Každopádně úsek, kde předjížděl, je plný táhlých a nebezpečných stoupání. Silnice z Chrudimi na Ždírec je velmi frekventovaná, navíc tu je zvýšené riziko střetů se zvěří.
 

Petr Brzek/klma tn.cz / TV Nova