Šílený manévr

Pirát si spletl auto, zablokoval v tunelu rodinu jedoucí domů!

Téma:

Až osm let za mřížemi hrozí bezohlednému řidiči, který podle policie hned několika nebezpečnými manévry ohrozil v Ostravě rodinu, která se autem vracela z dovolené. K tragédii chyběly vteřiny, pirát silnic navíc "vytrestal" špatné auto.

Rodina z Brněnska cestující v opelu se do vlasti vracela ze severu. Drama se rozehrálo poté, co vůz přejel česko-polské hranice. "To si řidič opelu povšiml vozidla, které se na něj začalo „lepit“ zezadu a zároveň střídavě rozsvěcovalo a zhasínalo dálková světla," popsala začátek incidentu policejní mluvčí Lenka Sikorová.

 

To byl ovšem teprve začátek. Poté totiž řidič golfu objel opel zprava odstavným pruhem zprava a pak se zařadil vedle něj do levého pruhu.

 

"Po nějaké době se vozidlo ztratilo řidiči z dohledu a tak pokračoval po dálnici D1 dále směrem ke Klimkovickému tunelu. Před tunelem jej však vozidlo znovu dojelo, předjelo a zařadilo se těsně před něj. To, co následovalo v tunelu, se mnohým může zdát neuvěřitelné," pokračuje Sikorová.

 

Šofér golfu totiž svoje auto v tunelu zaparkoval tak, aby blokovalo levý i pravý jízdní pruh. Tím pochopitelně donutil opel s mladou rodinou zastavit.

 

"Poté z auta vystoupil a začal opel obcházet, čehož pětatřicetiletý řidič využil a z místa ujel. Zastavil se až u nejbližší policejní služebny, kde celou věc oznámil," informovala mluvčí Sikorová.Místem přitom jen několik vteřin po "parkovacím" manévru projel plnou rychlostí kamion, takže mohlo dojít k děsivé nehodě.

 

Policisté během vyšetřování navíc zjistili, že agresivní řidič ohrozil jiné auto, než měl původně v plánu. Nejdřív totiž pronásledoval jiné auto, pak ho ale ztratil z dohledu a omylem tak zvolil špatný "cíl". Objasnění případu přitom trvalo velmi dlouho - vše se totiž odehrálo už v srpnu 2016. Jenže policistům vypátrání agresivního šoféra komplikoval fakt, že měli jen část jeho registrační značky.


Kriminalisté už hazardéra obvinili, za vydírání mu hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi.

pez TN.cz