Stranický sjezd

Piráti si volí nové vedení, Bartoš obhájil pozici předsedy strany

Petr Zelený
Petr Zelený, Vítězslav Boch
Aktualizováno 11.1. 2020 20:20
Téma:

Už během soboty si Piráti na celostátním fóru v Ostravě zvolí kompletní nové vedení strany. Post předsedy obhájil Ivan Bartoš, kterého neúspěšně vyzvali poslanci Mikuláš Ferjenčík a Vojtěch Pikal.

Se staronovým předsedou postoupil dál poslanec a místopředseda Sněmovny Vojtěch Pikal, který se ovšem kandidatury vzdal a Ivan Bartoš se tak stal znovu šéfem strany.

 

Sjezd odstartoval kolem desáté hodiny několika projevy - promluvil například senátor Václav Láska, předseda hnutí STAN Vít Rakušan poslal videopozdrav. Mikuláš Ferjenčík při svém nominačním projevu navrhl legalizaci a zdanění konopí, delegáti ho odměnili potleskem.

 

"Všichni tři máme celostátní i krajské nominace, všichni tři jsme se již za dobu existence Pirátů sešli v republikovem vedení strany a všichni máme rádi deskové hry," napsal Ivan Bartoš v pátek na svém facebooku.

 

Podle zveřejněného programu sjezdu mají Piráti předsedu volit v sobotu dopoledne - od půl jedenácté. Vzápětí vyberou i nové místopředsedy.

 

 

Zda Ivan Bartoš nejvyšší post ve straně obhájí, by mělo být jasné krátce po sobotním poledni. Odpoledne se pak (staro)nový předseda Pirátů i veřejnost dozvědí, kdo ho bude jistit z místopředsednických postů.

 

V plánu jsou také různé prezentace či představení kandidátů do letošních krajských a senátních voleb.

TN.cz