pomluvy a neštěstí

Píská vám v levém uchu? Je to zlé znamení! Pavla potkala tragédie

Pískání v uchu
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Nejspíš už se vám taky někdy stalo, že vám pískalo v uších. Podle pověr to znamená, že o vás někdo mluví, a to ne zrovna lichotivě. Rozdíl přitom je, jestli vám píská v pravém nebo levém uchu.

Zvonění v uších dokáže být pořádně otravné, podle našich babiček je to ale většinou dobré znamení. Obecně to značí, že o vás zrovna v té chvíli někdo mluví. Pokud vám píská v levém uchu, jde o pomluvu, pokud v pravém, jde o pozitivní věci.

 

Že pískání v levém uchu není nejlepší znamení, potvrzují z vlastní zkušenosti i lidé na internetu. "Jednou mně hnusně pískalo v levém uchu a já věděl, že se zas něco špatného stane. Za týden se oběsila moje matka," popsal Pavel na webu Zpovědnice.cz.

 

Pískání v uších vám ale může přinést také štěstí. Když člověk vedle vás uhádne, ve kterém uchu vám píská, štěstí je zaručeno. Naopak zvonění v obou uších najednou věstí neúspěch. I tomu se ale dá předcházet. Zeptejte se někoho, ve kterém uchu vám zvoní. Pokud uhodne, že v obou, čekají vás samé krásné věci.
 

 

Proč se při kýchání přeje na zdraví? A proč si prý ženy za bolest při porodu mohou samy? Přečtěte si v dalších dílech našeho seriálu o pověrách.

Související témata:
mom TN.cz