Praha

Pistáciový fantom odnesl desítky kilo oříšků! Policie už jej dopadla

Roman Dolejský
Roman Dolejský
Aktualizováno 11.10. 2019 13:11
Téma:

Postrachem pražských prodejen se stal muž v bekovce, který kradl pistácie po kilech. Oříšků si měl nakrást za 12 tisíc korun, čímž si vysloužil i zájem policie. Dlouho netrvalo a pistáciové fantoma dopadli.

Zásoby na blížící se zimu si zřejmě rozhodl připravit zatím neznámý muž. 30 kilo oříšků v hodnotě 12 tisíc korun měl podle policie pistáciový fantom nakrást ve dvou pražských obchodech. V obou případech jej zachytila kamera.


Podle záběrů to vypadá, že si muž nahromadil vetší množství známé pochoutky do bedničky, kterou umístil poblíž vchodu do prodejny. Po nějaké chvíli se pro ni vrátil a chvatně prodejnu opustil.

 


"Případem se v současné chvíli zabývají policisté, kteří tento skutek prověřují pro podezření z trestného činu krádež, za což v případě dopadení a odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody v délce až dvou let," uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.


Policie informaci o pátrání zveřejnila ve čtvrtek a v již pátek infomovala o dopadení fantoma. "Díky zveřejnění případu jsme získali poznatek, který vedl ke zjištění totožnosti podezřelého muže. Nyní s ním budou probíhat standardní kroky trestního řízení. Děkujeme všem, kteří pátrání věnovali pozornost," sdělila Siřišťová.

 

GALERIE: Pistáciový fantom

1
/
3
Zdroj: Policie ČR
Pistáciový fantom - 3

 

TN.cz