Neznáte je?

Pitbul zakousl malého Džimíka, páníček i policie hledají majitele

Téma:

Obyčejná procházka kolem pískovny se na začátku srpna změnila pro rodinu Vilém Mejstříka v tragédii. Zatímco on měl svého dvouletého jorkšíra Džimíka na vodítku, přilétl k němu volně pobíhající pes, zřejmě pitbul, a Džimíka pokousal. Pejsek několik dní bojoval o život, ale svůj boj nakonec prohrál. Pan Mejstřík se teď snaží vypátrat majitele psa, kteří mu nedali na sebe žádný kontakt. Případ vyšetřuje i policie.

Pan Mejstřík byl 5. srpna na procházce se psem u pískovny v Lysé nad Labem - Litole. Už se vracel z procházky k autu, když se na jeho psa vrhnul volně pobíhající pitbul. Mejstřík pohotově zatáhl za vodítko, aby psa zvednul do vzduchu, tam ho ale stejně útočící pes chňapnul.

 

"Majitel na něj řval, otevíral mu hubu, ale držel pořád. Nevím, jak se to nakonec povedlo, že mu tu hubu uvolnil. Džimík byl v šoku, že pokousal i mě, když jsem ho chtěl zvednout ze země," napsal Vilém Mejstřík na facebooku.

 

Rychle běžel pro auto, zraněného psa naložil do auta a odvezl na veterinu do Českého Brodu. I když se pejsek několik dní lepšil, majitelé s ním poctivě rehabilitovali, prakticky denně s ním jezdili na kontrolu na veterinu, v pátek 11. srpna nastaly nečekané komplikace a během naléhavé operace jorkšír zemřel.

 

"Dostal kapačku a tak jsme s čumákama u sebe trávili nějaký čas na chodbě před operačním sálem. Povídal jsem mu, jaká je moje láska a že mu bude lépe. On reagoval normálně, občas mě olíznul, ale když kolem jeho hlavy několikrát letěla moucha, tak po ní klapal čelistmi a vypadal celkem dobře. Donesl jsem ho na před sál, kde mi na rukou usnul pod vlivem narkózy. To bylo naposledy, co jsme se sobě dívali do očí," popsal Vilém Mejstřík smutné poslední chvíle s milovaným pejskem.

 

GALERIE: Pokousaný pes Džimík

1
/
6
Zdroj: facebook
Pokousaný jorkšír Džimík - 5

 

Jeho majitel nahlásil napadení nejprve na městskou policii, když pes zemřel, obrátil se i na policii státní. Náklady na léčbu psa přesáhly 10 tisíc, pan Mejstřík ale zdůrazňuje, že o peníze mu nejde. "Jde mi o to, aby za své jednání převzali zodpovědnost," řekl majitel Džimíka pro TN.cz

 

Mluvčí nymburských policistů Petra Potočná TN.cz potvrdila, že případ vyšetřují milovičtí policisté. "V současné době v této věci probíhá šetření a po majiteli psa samozřejmě pátráme," uvedla Potočná s tím, že pokud jméno majitele psa policisté zjistí, předají ho přestupkové komisi.

 

 

Majitel psa varuje, že v místě, kde na Džimíka zaútočil volně pobíhající pitbul, se chodí koupat rodiny s malými dětmi. "Buďte rádi, že cílem útoku nebyl váš potomek a chraňme se proti nezodpovědným majitelům psů. Pro mě je můj pejsek také členem rodiny a nezodpovědný majitel psa je stejně nebezpečný jako ožrala za volantem," vzkázal rodičům Vilém Mejstřík.

 

Po majitelích psa, jejichž obličeje zachytila kamera v jeho autě, pátrá pan Mejstřík i na vlastní pěst. Muž se ženou ve středním věku přijeli na místo bílou nebo stříbrnou Octavií. Všechny, kteří by z videa majitele psa poznali, žádá, aby se ozvali na email vilem.mejstrik@seznam.cz

 

ČTĚTE TAKÉ:

PES ZABÍJEL! Jak vybrat štěně, aby neublížilo? Radí odborník
Chcete psa? Vyberte vhodné plemeno

vbo TN.cz