Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

masová vražda

Pitva vraha z Vegas: Jeho mozek poslali na detailnější analýzu!

Stephen Paddock
Zdroj: TV Nova, Profimedia.cz

Stephen Paddock, masový vrah z Las Vegas, usmrtil 58 lidí. Bezhlavě střílel do návštěvníků hudebního festivalu. Policie ani po dvou týdnech netuší, co ho ke jeho dobře naplánovanému činu vedlo. Vrahův bratr doufal, že mu při pitvě na mozku odhalí tumor. Nic podobného ale pitva neprokázala.

"Doufám, že mu najdou tumor na mozku," řekl Paddockův bratr, který si jinak nedokázal chování bratra vysvětlit. I policie po jeho motivu marně tápe.

 

Nařízená pitva tak mohla masakr trochu objasnit. Ta však prokázala, že neměl v mozku žádné abnormální změny. Tím však zkoumání jeho orgánů nekončí. Vrahův mozek byl odeslán na detailnější analýzu.

 Šerif Joseph Lombardo, který o výsledcích pitvy informoval, také dodal, že ještě čekají na výsledky z toxikologie. Je možné, že byl Paddock pod vlivem drog nebo alkoholu. Tyhle výsledky ale nejsou pro vyšetřování tak klíčové. Policie totiž potvrdila, že byl jeho útok dobře naplánovaný.

 

Paddock například nainstaloval kamery uvnitř a vně hotelového pokoje. Ty jej měly varovat před zásahem policie. Kamerový záznam nyní zkoumá FBI.
 

 

Intenzivní vyšetřování tak zatím nepřineslo odpovědi. Úřady se přiklánějí k verzi, že Paddock trpěl nezjištěnou duševní poruchou a vyloučili tak, že by jednal na základě nějakých politických či ideologických pohnutek.

 

Paddock zabil 58 lidí a minimálně 527 zranil během festivalu country muziky., který navštívilo okolo 22 tisíc lidí. Jedná se o největší masakr v novodobé americké historii. Je možné, že číslo obětí není konečné. Stále jsou desítky lidí v kritickém stavu.

Policie pátrá po motivu střelce z Las Vegas

ham TN.cz