Úžasný nápad

Pivař přeměnil vášeň v okouzlující doplněk: Tímhle oslnil i manželku!

Muž sbíral 5 let víčka, poté z nich vytvořil kuchyňský pult - 7
Zdroj: imgur.com
Muž sbíral pět let víčka, aby z nich vytvořil originální pult
Téma:

Taky milujete pivo? Nemusíte jen s pupkem sedět doma a poslouchat manželčiny výčitky. Místo toho se pokuste svou vášeň zužitkovat. Jako Chris, který dlouhá léta sbíral víčka od piva, aby z nich pak vyrobil okouzlující bar.

Svůj netradiční koníček proměnil tenhle chlapík v neobvyklý doplněk do domácnosti. Přes pět let sbíral Chris víčka od pivních lahví. Spolu s přáteli, kteří mu často zajímavé kousky nosili, jich nashromáždil více než dva a půl tisíce.

 

Ze sbírky pak i za pomoci dětí vytvořil úžasnou desku k barovému pultu, který odděluje kuchyň od zbytku místnosti. Nejdříve bylo potřeba víčka roztřídit podle barev do několika přihrádek. A zatímco potomci si hráli s barvičkami, tatínek vyráběl bar z kvalitního dřeva.

 

Desku ve tvaru L poté přetřel matným černým lakem a umístil na nízkou zídku, která vyrostla kolem kuchyňského koutu. A pak přišlo na řadu to nejsložitější a nejzajímavější - poskládat víčka tak, aby na sebe navazovala a tvořila "duhu".

 

GALERIE: Muž sbíral 5 let víčka, poté z nich vytvořil kuchyňský pult

1
/
9
Zdroj: imgur.com
Muž sbíral 5 let víčka, poté z nich vytvořil kuchyňský pult - 1

 

"Původně jsem chtěl vytvořit nějaký obraz, pak ale zasáhla realita a my jsme se rozhodli pro jednodušší efekt. Zároveň jsme některé barvy roztříštili jednotlivými víčky, aby to bylo trochu zajímavější," uvedl Chris.

 

 

Když byl přechod z černé v modrou a přes červenou zpět hotov, stačilo jen víčka "zalít" pryskyřicí. "Lepší bylo epoxidovou pryskyřici pomalu lít a dělat tenčí vrstvy, než to celé zaplnit najednou. Pak by totiž mezi víčky vznikly ošklivé propady, jak by vrstva zasychala," doplnil Chris.

 

Skvělým nápadem a ještě lepším výtvorem se pak pivař pochlubil na sociální síti Imgur. Neuvedl své příjmení ani to, odkud pochází, jeho příspěvek už si ale prohlédly statisíce lidí. "Jsem hrozně pyšný, vážně to tu prokouklo a navíc jsme to dělali společně," radoval se Chris.

epa TN.cz