Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 19. 11. 2018
Smrt po čtyřech dnech

Pivní kola mají první oběť! Mladíkovi se udělalo zle a spadl

Beer bike
Zdroj: Profimedia, Facebook
Niall Lyttle zemřel po pádu z beer biku

Mladý muž si s kamarády užíval vyjížďku na beer biku po Belfastu, když se mu udělalo nevolno a ze sedadla spadl. O čtyři dny později zemřel v nemocnici. "Pivní kola" řeší také česká policie, především v Praze.

Niall Lyttle je zřejmě první známou obětí nového fenoménu "pivních kol". Spolu se 14 kamarády šlapal po Belfastu na kole, které umožňuje při jízdě pít pivo nebo jiný alkohol, když se mu udělalo špatně. Píše o tom portál Daily Mirror.

 

Krátce poté ze sedačky spadl a ve vážném stavu byl převezen do nemocnice. Po čtyřech dnech se Niallovi přitížilo, proto byl lékaři přeložen na jednotku intenzivní péče. Ani tam už mu ale nedokázali pomoci a mladík v neděli zemřel.

 

Niall hrál inline hokej, byl členem severoirského klubu East Coast Blaze. "Jeho život skončil příliš brzy. S těžkým srdcem o jeho smrti informujeme a prosíme všechny v komunitě, aby dohlédli na jeho milující matku Sharon," napsal klub.

 

Zemřelý mladík byl podle svých blízkých "milý, tvrdě pracující a odvážný". "Niallův duch bude žít dál a budeme si ho připomínat kdykoliv, kdy si nasadíme dres," doplnil klub. Společnost Wee Toast Tours, která kolo pronajala, vyjádřila rodině soustrast.

 

 

Problém s beer biky řeší také radnice a policie v českém hlavním městě. Místní si často stěžují, že turisté, kteří na kole jedou, jsou opilí a hluční. Pivní kola jsou navíc vybavena repráky, které vyhrávají hudbu, a světly pro noční jízdu.

 

Zákaz beer biků zatím v Praze neplatí, na některých místech by ale lidé podle vyhlášky neměli pít na ulici alkohol. Na porušování tohoto pravidla se tak především v létě zaměřovali strážníci městské policie.

 

Beer bike je speciálně upravené kolo, které pojme 8 až 16 lidí. Ti sedí bokem k provozu a směrem ke středovému baru, uvnitř kterého je schován sud piva nebo vína, zaplatit se dá také prosecco nebo sekt. Skupinu turistů doprovází vždy jeden střízlivý zaměstnanec, který funguje jako řidič. Ceny beer biku se pohybují okolo 350 eur za 1,5hodinovou jízdu.

 

epa TN.cz
Reklama