Zavřené restaurace

Pivovary trpí. Některé budou muset propouštět zaměstnance

František Nyklas
František Nyklas
Aktualizováno 12:46
16.11. 2020 12:18

Pivovarům hrozí propouštění. Potvrdil to Český svaz pivovarů a sladoven s tím, že důvodem je očekávaný celoroční pokles tržeb, a to až o 50 procent. Jediné, co by výrobce piva mohlo podle odborníků zachránit, je co možná nejrychlejší otevření restaurací a hospod.

Výrazný propad tržeb registrují pivovary i v exportu, který bude klesat o 25 procent. Zejména větší producenti, kteří jsou závislí na prodeji čepovaného piva v restauracích, se tak zřejmě nevyhnou kvůli pandemii koronaviru propouštění svých zaměstnanců.

 

Propadu tržeb nedokázal zabránit ani prodej piva v zavřených baleních. Vláda pivovarům sice nabídla program Antivirus III. na pokrytí části mzdových prostředků, ale není o něj příliš velký zájem. Málokdo se chce podle odborníků zadlužovat. Odložení úhrad DPH, záloh na daň z příjmů a silniční daň do konce roku zamýšlí využít jen necelá polovina výrobců oslovených svazem pivovarů.

 

 

Svaz pivovarů chce s vládou začít projednávat možnost, aby výrobci v příštím roce nemuseli platit spotřební daň za pivo, které museli zlikvidovat.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz