VIDEO Požár skladu

Ničivý požár v Trnavě už je pod kontrolou. Zasahovalo šedesát hasičů

Mohutný požár v Trnavě
Zdroj: HZS Slovenské Republiky
Jan Pánik
Jan Pánik, Petr Barták
Aktualizováno 26. 9. 2019 1:53
25.9. 2019 21:46
Téma:

Rozsáhlý požár, který ve středu večer vypukl v areálu Trnavských automobilových závodech se už podařilo uhasit. Podle slovenských hasičů hořel sklad bazénových a dezinfekčních chemikálií. Při požáru se naštěstí nikdo nezranil.

"Hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu. Po jejich příjezdu byla celá hala v plamenech," informovala po 19. hodině mluvčí slovenských hasičů Zuzana Farkasová.

 

Podle TV Markíza velitel zásahu Zoltán Takáč uvedl, že evakuace obyvatel nakonec nebyla nutná. "Uskutečňovali jsme kontrolní měření chemické laboratoře, které nenaměřily žádné hodnoty, které by ohrožovaly život, a proto evakuace obyvatel nebyla potřebná," uvedl takáč.

 

Měření probíhalo od samého začátku požárního zásahu. "Jak na samotném místě požáru, tak i v celé Trnavě a blízkém okolí. Lidé byli vyrozumění, aby si pozavírali okna a zbytečně sa nezdržovali venku," doplnil velitel zásahu.

 

 

"Na místě zasahuje šedesát profesionálních a dobrovolných hasičů, osm cisteren, výšková technika, ekologický automobil a evakuační autobus," dodala mluvčí hasičského sboru. Podle ní se zatím naštěstí nikdo nezranil.

 

GALERIE: Mohutný požár v Trnavě

1
/
3
Zdroj: HZS Slovenské Republiky
Mohutný požár v Trnavě - 1

 

Na místo dorazila i slovenská ministryně vnitra Denisa Saková. " Zasedal krizový štáb složený ze zástupců Hasičského a záchranného sboru, policie a zástupců města a zástupců okresního úřadu města Trnava," informovala ministryně na sociální síti.

 

Podívejte se, jak požár zaznamenali diváci televize Markíza:

 

 

Související témata:
TN.cz