proti teroristům

Plánujete dovolenou v Evropě? SEZNAM zemí, kde půjde o život!

Nebezpečná místa
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Ilustrační foto
Téma:

Právě teď je ten nejlepší čas sehnat letní dovolenou za pár stovek, při výběru destinace je ale dobré zohlednit informace o riziku cestování do jednotlivých zemí. Jak plány teroristů změnily mapu bezpečnosti v Evropě? Britové sestavili seznam nejméně rizikových krajin.

Cestovní kanceláře v současné době nabízejí velké množství nejrůznější pobytů v rámci First Minute zájezdů. Díky včasnému nákupu vás tak vysněná dovolená může vyjít mnohem levněji, ušetříte stovky až tisíce korun!

 

Protože většina lidí při výběru destinace zohledňuje hlavně bezpečnostní situaci dané země, Britové připravili jakýsi "tahák", který vám má při výběru vhodného prázdninového místa pomoct. Přehled vychází z dat organizace FCO (Foreign and Commonwealth Office) a zohledňuje hlavně nebezpečí teroristických útoků, kvůli kterým se lidé často bojí kamkoliv jezdit. A jak jednotlivé země Evropy z hlediska bezpečnosti dopadly?

 

 

Oblíbené turistické destinace jako Španělsko, Francie, Portugalsko nebo Itálie pomalu ztrácejí na atraktivitě, informuje Express.co.uk. V poslední době tyto krajiny zaznamenaly výraznější pokles rezervací ze strany turistů. Lidé raději vybírají méně rizikové oblasti. A které země jsou podle Britů nejbezpečnější?

 


Nejnižší hrozba: Arménie, Česká republika, Estonsko, Maďarsko, Island, Lotyšsko, Lichtenštejnsko, Litva, Malta, Moldávie, Polsko, San Marino, Slovinsko a Švýcarsko.

 

Nízká hrozba: Albánie, Andorra, Bělorusko, Černá Hora, Chorvatsko, Gruzie, Monako, Portugalsko, Irsko, Norsko, Finsko, Lucembursko, Bulharsko, Rumunsko, Srbsko a Slovensko.

 

Střední hrozba: Rakousko, Azerbájdžán, Bosna a Hercegovina, Kypr, Dánsko, Řecko, Itálie, Kazachstán, Makedonie, Nizozemsko, Španělsko, Švédsko, Ukrajina.

 

Vysoká hrozba: Belgie, Francie, Německo, Rusko, Turecko, Velká Británie.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Zamykáte si během cestování svůj kufr? Netušíte, jak moc je to zbytečné!

PEKELNÁ DOVOLENÁ: Leoš Mareš s Monikou Koblížkovou uvízli na ostrově v Thajsku! Záplavy nebraly konce

lud TN.cz