Výstraha meteorologů

ČHMÚ varoval před silným větrem! V Krkonoších strhl střechu hotelu

Vítr
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto
David Pik
David Pik , Jan Pánik
Aktualizováno 18.11. 2019 09:45
Téma:

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varoval před silným větrem, výstraha byla v platnosti až do pondělního rána v Libereckém kraji. Vítr trápil Česko už v neděli, nejsilněji vál na horách a na Vysočině. Kvůli němu vyjeli například hasiči ze Špindlerova mlýna, kde se uvolnila plechová střecha hotelu. Odletující trosky ohrožovaly okolí. Kromě toho v závěru týdne padaly také teplotní rekordy. V Lučině u Ostravy naměřili v neděli bezmála 19 stupňů.

Pořádně větrno bylo v neděli, v nárazech až sto kilometrovou rychlostí foukal vítr třeba na Vysočině. Stavaři v Jihlavě museli kvůli tomu dokonce přerušit práci. Na lešení se neodvážili.

 

Poryvy větru má na svědomí silné jižní proudění. Přitom nefoukalo všude po republice. V západních Čechách byl relativně klid, vítr totiž zarazily Alpy. Na jihu a východě republiky to pořádně fučelo.

 

 

V neděli kolem sedmé hodiny večer vyjeli kvůli silnému větru například hasiči ze Špindlerova mlýna. "Vítr bere plechovou střechu, hrozí nebezpečí pro okolí, některé části už odletěly," informovali na sociálních sítích.

 

Podívejte se na nedělní řádění větru v reportáži TV Nova:


 

klma tn.cz / TV Nova