otevření pláží

Pláže na Floridě jsou přeplněné, nakažených přitom rychle přibývá

Lidé na pláži
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

V Jacksonville na Floridě se znovu otevřely pláže, za půl hodiny na ně přišlo tisíce lidí. Nakažených v tomto státě přitom rychle přibývá, v pátek úřady zaznamenaly 1421 nových nakažených.

Bílý písek, vysoké vlny a masy lidí užívající si hřejivého počasí. Pláže v americkém městě Jacksonville na Floridě jsou od pátku znovu zaplněné i přesto, že stát zaznamenal dosud nejvyšší denní nárůst případů s koronavirem. Jejich znovuotevření však během půlhodiny přilákalo tisíce návštěvníků.

 

Podle floridského ministerstva zdravotnictví přibylo během pátku 1 421 nových případů, což je dosud nejvyšší denní nárůst. Celkový počet nakažených se zvýšil na téměř 25 tisíc, 726 lidí tam nemoci podlehlo. Navzdory děsivým statistikám začaly na pláže v pět hodin odpoledne, kdy byly oficiálně znovu otevřeny, proudit davy lidí. Užívali si procházky, rybařili a cvičili své psy.

 

 

Jistá omezení ale nadále existují, na písčité pobřeží mohou zájemci jen od šesti do jedenácti dopoledne, večerní vstup je omezem umožněn od pěti do osmi hodin. Návštěvníci se mohou dokonce koupat, ovšem jen na vlastní nebezpečí, pobřežní hlídka totiž ve službě není.

 

Ostatní plážové radovánky jsou zakázány, na klasické opalování tak mohou tamní lidé zapomenout. Stále musí také dodržovat bezpečné vzdálenosti, rozestupy musí být minimálně 6 stop (necelé dva metry) Večer v osm hodin ale byla pláž opět liduprázdná, lidé vládní nařízení zatím dodržují.

Podívejte se na video z portálu Mirror:

Související témata:
TN.cz