zemanova premiéra

PLES NA HRADĚ: Víme, koho pozvali, a jaký je program!

Miloš Zeman s manželkou
Zdroj: ISIFA/MAFRA Dan Materna
Téma:

Premiérový reprezentativní ples prezidentského páru slibuje několikachodovou galavečeři, bohatý program, štědrou tombolu i spoustu známých osobností ze světa šoubyznysu, politiky nebo okruhu přátel Miloše Zemana. Kdo se na plese ukáže? A co na hosty během večera čeká?

V pátek 20. března se na Hradě uskuteční první reprezentační ples pod taktovkou prezidenta Miloše Zemana a jeho ženy Ivany. Ze státních peněz na něj nebudeme muset přispět ani korunu, celý ples se totiž zaplatí z vybraného vstupného. Cena za jednu vstupenku se šplhá do několika tisíců korun.

 

Kolik museli zaplatit, aby se na ples dostali?

Ceny vstupenek se liší podle toho, zda si je hosté koupí do Španělského sálu nebo do menší Rudolfovy galerie. Lístky do hlavního sálu se pohybují okolo 8000 Kč, v Rudolfově galerii je to o dvě tisícovky méně. Část vybraných peněz padne na náklady plesu, zbytek se rozdělí v duchu dobročinnosti.

 

Podle prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka se o zisk z plesu podělí charitativní fond Ivany Zemanové, který podporuje ohrožené děti, seniory a lidi bez domova a fond Miloše Zemana, který se symbolicky snaží splatit státní dluh.

 

 

Kdo na ples (ne)přijde?

Na ples byla pozvána spousta osobností nejen z politické sféry, ale i zpěváci, herci a další umělci a Zemanovi přátelé a známí. Celkem Hrad odeslal 700 pozvánek, očekávaná účast je kolem 440 lidí. Hrad seznam hostů tají, mluví se o tom, že z řad slavných umělců na ples zavítá zpěvačka Lucie Bílá, režisér Filip Renč, zpěvačka Petra Janů a dokonce i Karel Gott.

 

Není úplně jasné, kdo bude zastupovat politické špičky, premiér Bohuslav Sobotka hájí v Bruselu zájmy Čechů pracujících v evropských institucích, podle portálu iDNES.cz nedorazí ani šéf financí Andrej Babiš nebo předseda Úsvitu Tomio Okamura, který je zahlcen prací. Na seznamu pozvaných se vůbec neobjevili místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Gazdík, Pavel Bělobrádek nebo poslanec Miroslav Kalousek. Podpořit dobročinný večer byl měl naopak přijít ministr obrany Martin Stropnický, účast zvažuje také prezidentům příznivec předseda Strany práv občanů Jan Veleba.

 

Jak se na slavnostní událost obléct?

Navzdory slavnostní povaze večera není u mužů vyžadován smoking, Hrad svým mužským hostům předepsal černý oblek, ženy by měly přijít oblečeny v dlouhých večerních šatech. Jasným určením dresscodu by se mělo předejít takovým případům, jako byl módní výstřelek režiséra Roberta Sedláčka, který na předávání státních vyznamenání v říjnu 2014 dorazil na Pražský hrad v mikině.

 

 

Jaký program na hosty čeká?

Hlavní program se odehraje v prostorách Španělského sálu, který se hostům otevře v 19:00 hodin. Po slavnostním zahájení se ujme slova samotný prezident Zeman, na pódiu ho během večera vystřídají stálice české hudební scény Karel Gott, Petra Janů a Václav Neckář se skupinou Bacily. Moderátorskou dvojicí, která bude večerem provázet, jsou Marek Vašut a Kateřina Brožová, zjistily Parlamentní listy. Oficiální konec plesu je naplánován na druhou hodinu ranní.

 

Lákadlem večera je také bohatá tombola, v níž lze jako hlavní cenu vyhrát pětichodovou večeři s prezidentským párem. Kromě této jedinečné příležitosti povečeřet s manželi Zemanovými, jsou mezi cenami například lístky na pražské finále MS v ledním hokeji, vstupenky na závěrečný zápas fotbalové Ligy mistrů, zvěřina z lánské obory nebo předplatné do divadla.

 

A na čem si hosté pochutnají?

Slavnostní tabule je stejně jako seznam hostů utajena. Mluvčí Ovčáček řekl, že plesové menu má být překvapením pro hosty. Galavečeře by se nicméně měla skládat z pestré nabídky předkrmů, variace pěti hlavních chodů, hosté budou moci ochutnat také klasické staročeské speciality a saláty. Sladkou tečkou večera bude koutek s dezerty.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Československý ples: Bagárová přišla v saku, Vacvalová bez podprsenky a Mátlová ukázala balony

GALERIE z plesu: Sehnala jen průhledné šaty a... Farna ukázala macatá stehýnka!

ike TN.cz