Foto Sláva na Hradě

Prezidentský ples: Zeman tančil, zazpívali Vondráčková i Gott

Prezident Miloš Zeman tančí se svou ženou
Zdroj: ČTK
Téma:

Na Pražském hradě se v pátek večer koná třetí reprezentační ples prezidenta České republiky. Seznam hostů byl tajný, hosté se začali sjíždět už brzy před zahájením, těch by mělo dohromady být kolem čtyř set.

"Každý ples potřebuje hororovou vložku. A já jsem se rozhodl, že se jí ujmu sám. Podlaha je navoskovaná a já mám vysoké podpatky," vtipkoval Miloš Zeman na loňském plese před předtančením s manželkou Ivanou.

  

Galerie: Reprezentační ples prezidenta ČR

1
/
6
Zdroj: Nikol Kudrnáčová, TN.cz
Reprezentační ples prezidenta ČR - 1

 

Nakonec to zvládl obstojně a vysloužil si vřelý potlesk. Jaký tanec předvedl v pátek, prezidentův mluvčí předem neprozradil. "To je tajemství, které pan prezident prozradí přímo při zahajovacím předtančení v osm hodin," uvedl tiskový mluvčí Jiří Ovčáček. Prezident Miloš Zeman nakonec zahájil slavnost valčíkem, obešel se i bez své hůlky.

  

 

Hosté se mohli těšit nejen na pestrý raut plný staročeských dobrot, ale také na bohatou tombolu. "Tradičně hlavní cenou je večeře s prezidentským párem, je tam divoké prase z lánské obory, lístky na koncert Karla Gotta a například i pronájem vozu," doplnil Ovčáček.

 

 

Večer byl také bohatý na hudební vystoupení. Zazpívají například Václav Neckář nebo Helena Vondráčková.

 

Díky velkému počtu hostů a ceně vstupenek se letos může vybrat kolem 3 milionů korun. Peníze pak půjdou do nadačních fondů Zemanových a to zejména na pomoc ohroženým dětem.
 

Související témata:
tn.cz / TV Nova