Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

nebezpečné potraviny

Plíseň i bakterie v jídle: Hnusy z pultů nezmizely ani v létě! FOTO

Nebezpečné potraviny
Zdroj: Potravinynapranyri.cz
I v létě kontroloři objevili nebezpečné potraviny

O více než čtyřicítce nebezpečných potravin informovali o prázdninách kontroloři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI). Jednalo se například o plesnivé potraviny nebo takové, u kterých byl zjištěn vysoký obsah škodlivých látek.

Zápach, plíseň, zapečený zvířecí trus, bakterie - nejen takové věci našli kontroloři v potravinách, které prodejci nabízeli na pultech obchodů a přidávali do jídel v restauracích. O výsledcích kontrol informují na webu Potraviny na pranýři, kde také uvádějí, jaké bezpečnostní standardy výrobek nesplňoval.

 

Najdete tady kromě názvu a fotek potravin také popis místa, kde závadné jídlo prodávali, včetně data, kdy ke kontrole došlo. V galerii se můžete podívat, o kterých nebezpečných potravinách inspektoři informovali od začátku prázdnin.

 

142

GALERIE: Nebezpečné potraviny o prázdninách

Zdroj: Profimedia

Mango

Místo kontroly: BOVYS, s.r.o. Štoky (516, 58253 Štoky) IČ: 62028626 Nevyhovující parametr: V mangu byl překročen maximální povolený limit pro obsah pesticidu - etofenproxu.

Hodnocení:

Pozn.: Vzorky některých potraviny, o kterých inspekce informovala až v průběhu prázdnin, byly odebrány už v předchozích měsících.

 

Za nebezpečnou se považuje taková potravina, u které bylo zjištěno nedodržení požadavků na bezpečnost, kterou stanovují předpisy. Může jít o překročení hygienického limitu pro cizorodé látky, použití nedovoleného množství éček či nedodržení mikrobiologických požadavků. Bezpečnost potravin může být také ohrožena přítomností cizorodých látek v potravinách - například písku, skořápek, střípků skla apod.

 

 

Kromě nebezpečnýh potravin kontroloři během prázdnin informovali o desítkách nejakostních a falšovaných potravin. Ty sice obvykle nejsou pro spotřebitele nebezpečné, ale jejich složení neodpovídá tomu, co výrobce slibuje na etiketě. Na všechny závadné potraviny se podívejte TADY.

mom TN.cz