otřesná hygiena

Plíseň, mastnota i potraviny mimo lednici, hygienici zavřeli další bistro

Martin Kočárek
Martin Kočárek
Aktualizováno 4.10. 2019 19:27
Téma:

Hygienici zavřeli asijské bistro v Chomutově. V zázemí, kde se připravovala jídla, našli inspektoři plíseň, mastnotu na stěnách a potraviny místo v lednici ležely v regálech u země. Provozovatel dostal pokutu.

V takovém bistru byste jíst nechtěli. Špinavé a čisté nádobí leželo vedle sebe, v těsné blízkostí špinavých a zamaštěných stěn.

 

Pavučiny na stropě byly ten nejmenší prohřešek. Inspektoři v kuchyni našli plíseň kolem oken, špinavou podlahu a mikrovlnku, kterou zřejmě nikdy nikdo neumyl. V kuchyni nebylo ani umyvadlo, kde by si zaměstnanci mohli umýt ruce.

 

Bistro hygienici okamžitě uzavřeli. Provozovatel musí celé bistro důkladně uklidit, vydezinfikovat a zajistit to, co měl mít hotové už dávno, například čistou ledničku nebo oddělený záchod pro zaměstnance.

 

 

Potraviny se tady válely ve špinavých regálech. Podobných provozoven hygienici jen na severu Čech zavřeli několik. Kontroly tam provádí také Státní zemědělská a potravinářská inspekce, ta jich od začátku roku uzavřela 84. Nejčastěji právě kvůli extrémně zanedbané hygieně.
 

tn.cz / TV Nova