XXL převoz

Kvůli transportu 150kilové ženy museli v Praze uzavřít celou ulici!

Téma:

Výsuvná plošina i speciálně upravené vozidlo. Pražští záchranáři v pondělí převáželi do nemocnic dvě nadrozměrné pacientky. O záchraně přes okno rozhodl velitel zásahu, jedna z žen skončila na chirugii.

Hned dva netradiční převozy pacientek do nemocnice musely během pondělí řešit složky Integrovaného záchranného systému v Praze. V obou případech dostávaly nadrozměrné ženy z bytu na ulici přes okno za pomoci výškové techniky. Na Stodůlkách musela být kvůli zásahu na půl hodiny uzavřena jedna z ulic.

 

Asi 150kilovou ženu na Praze 13 v ulici v Hůrkách nebylo možné vyvézt z jejího bydliště přes dveře, hasiči ji tak naložili na nosítka a přes okno umístili na výsuvnou plošinu hasičského vozu. "Velitel zásahu rozhodl, že s ohledem na situaci je bezpečnější pacienta transportovat výškovou technikou z okna bytu," potvrdl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

 

 

Poté, co byla žena bezpečně na zemi, mohli ji zdravotníci konečně naložit do připraveného zdravotníckého vozidla. Prakticky stejná podívaná se v pondělí odehrála také v jiné městské části, konkrétně v Libni.

 

"Společně s hasičským sborem jsme zasahovali u případu 47leté ženy v Libni. Na místě zasahovala naše posádka a poté i naše speciální vozidlo, které slouží k přepravě nadměrných pacientů," řekla Jana Poštová, mluvčí pražské záchranné služby. Tím byla pacientka, která trpěla bolestmi břicha, přepravena na chirurgické oddělení Nemocnice Na Bulovce.

 

TN.cz