kontrola ČOI

Plovoucí bary pod kontrolou! Inspektoři se převlékli za vodáky

Téma:

Nejasné množství podávaných nápojů v kelímcích nebo chybějící ceny za pití. Tyto nedostatky odhalila Česká obchodní inspekce při kontrole plovoucích barů na řece Vltavě v jižních Čechách. Na kontrolu tentokrát museli inspektoři vyrazit na raftu.

Vypadají jako běžní vodáci, jenže osádka jednoho raftu se na řeku rozhodně nepřišla bavit. Jsou to kontroloři České obchodní inspekce (ČOI) a tentokrát se zaměřili na plovoucí bary na Vltavě.

 

Ve všech zkontrolovaných barech na vodě našli inspektoři České obchodní inspekce chyby. Z jejich pohledu se ale tentokrát jednalo spíše o drobnosti.

 

"Byly zjištěny jenom drobné nedostatky, které se týkaly toho, že v jednom případě nápoj byl podán rovnou s ledem, takže vlastně neumožnil ten prodávající překontrolovat si deklarovanou míru toho nápoje," uvedla ředitelka ČOI v Českých Budějovicích Martina Střihavková.

 

 

Obsluha v jednom z plovoucích barů pak zapomněla vrátit drobné za objednané pití. Chyběl ale třeba i nápojový lístek, kde by byly uvedené ceny za nealkoholické nápoje. Zpráva o tom, že se mezi vodáky na Vltavě infiltrovali i inspektoři České obchodní inspekce, se mezi barmany poměrně rychle rozšířila. Zhruba do hodiny to na řece věděly snad ve všech provozovnách.

 

Inspektoři si dnes proklepli provozovny v sedmikilometrovém úseku od Zátoně směrem k Českému Krumlovu. Mnohdy museli z plavidla vystoupit přímo do koryta řeky. Pro tentokrát ale nemuseli ukládat vysoké pokuty a nedostatky řešili hned na místě s provozovateli.

 

 

"Zatím nezjišťujeme, že by se letošní sezona nějakým způsobem vymykala těm předchozím," doplnila Střihavková. Inspektoři České obchodní inspekce slibují, že v kontrolách rozhodně nepoleví.
 

Související témata:
Michaela Králová/klma tn.cz / TV Nova